Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-02-2023 12:58   Güncelleme : 09-02-2023 12:58

İlkadım Halkı Depremzedelerin Yardımına Koşuyor

İlkadım Belediyesi, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık iki büyük depremin ardından deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına destek vermek amacıyla iş makinaları ve 4 yardım tırı daha bölgeye doğru hareket etti.

İlkadım Halkı Depremzedelerin Yardımına Koşuyor

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından deprem bölgesinde oluşan yaraları sarmak için başlatılan "Dayanışma Çağrısı" ilçe halkında büyük destek buluyor. Belediye hizmet binasında  toplanan yardımlar belediye ekipleri ve gönüllülerin yardımlarıyla tırlara yükleniyor. Binlerce vatandaşın yardım için akın ettiği ilçede bölge için ihtiyaç duyulan battaniye, ısıtıcı, bebek bezi, gıda malzemesi, su, kıyafet ve hijyen malzemesi toplanıyor. Yardım malzemeleri Sosyal Yardım Müdürlüğü ekipleri gönülleri tarafından tasnif edilerek paketlenerek, deprem bölgesine gönderiliyor.

“Yaraları sarmak için elimizden ne geliyorsa fazlasını yapıyoruz”

İlçede toplanan yardımların koordineli şekilde bölgeye ulaştırıldığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş“Depremin acısını tüm vatandaşlarımız çok derinden iliklerine kadar hissediyor. Depremzedelerin yaralarını sarmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Şuna kadar 8 tır dolusu yardım malzemesini bölgeye sevk ettik. Bunun yanında bölgeye AFAD gönüllüleri, operatör, şoför ve iş makinaları gönderdik. Firma sahiplerimiz ve vatandaşlarımız her türlü desteği veriyor. Onlara da tek tek teşekkür ediyoruz. Arama kurtarma çalışmalarında Allah'ım yar ve yardımcınız olsun” ifadesini kullandı.

Recep YAZGANRecep YAZGAN