Dünya
Giriş Tarihi : 30-11-2022 14:55   Güncelleme : 30-11-2022 14:58

Katar İle Londra Belediyesi Arasında LGBT Restleşmesi!

​ İngiltere’de başkent Londra Belediyesi, Katar’a ait reklamları “LGBT karşıtı duruşu nedeniyle” yayımlamama kararı aldı.

Katar İle Londra Belediyesi Arasında LGBT Restleşmesi!

 

Duruma tepki gösteren Doha yönetimi, Londra’daki onlarca milyar dolarlık anlaşmalarını gözden geçirme kararı aldı.

2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar, ülkede LGBT propagandasına müsaade etmeyeceğini duyurarak, bazı takım kaptanlarının 'LGBT temalı' kol bandını takmasına da izin vermemişti.

Katar’ın turizmine zarar vermek için harekete geçen İngiltere, skandal bir karar aldı. Londra Belediyesi, LGBT karşıtı duruşu nedeniyle tren, metro, otobüs ve taksi duraklarının da aralarında bulunduğu pek çok noktada Katar’a ait tanıtım ve turizm reklamlarını yayımlamama kararı aldığını duyurdu.

Financial Times’ın haberine göre, İngiltere’nin LGBT lobisinin dayatmasıyla aldığı skandal karar kendisine de pahalıya patladı. Doha yönetimi, reklam ambargosunun uygulandığı Londra’daki “mevcut ve gelecekteki yatırımlarını” gözden geçirme kararı aldı.

İngiliz otoriteler, enerji krizinin pençesindeki Londra ve doğal gaz zengini Doha yönetimi arasındaki gerilimin İngiltere’ye pahalıya patlayacağı görüşünde.

Recep YAZGANRecep YAZGAN