Katid Başkanı Murat Toktaş Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Katid Başkanı Murat Toktaş Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda
26.04.2021 09:04:26

 

Katid Başkanı Murat Toktaş Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından davet edilen Turizmciler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi.

Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TUROFED Başkanı Sururi Çorabatır, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TAV Havalimanları Holding başkanı Sani Şener, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, KATİD Başkanı ve TGA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş davete katıldı.

Toplantıda, turizmin gelişmesi ve pandeminin yarattığı aksaklıkların giderilebilmesi için yapılacak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Turizmcilerin kısa çalışma ödeneğinin uzatılması, %1 olan ve mayıs ayında sona erecek KDV oranının uzatılması talebini de olumlu karşıladı.

Erdoğan toplantı sonunda kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörlerde haziran ayı sonuna kadar uzatılması, otellerde uygulanan KDV İndiriminin de haziran ayı sonuna kadar uzatılması talimatını verdi. Erdoğan, diğer konulardaki taleplerin de inceleneceğini söyledi.

Toplantıya davet edilen 9 otelciden biri olan KATID Başkanı Murat Toktaş yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, “Turizm Sektör Temsilcileri” davetine katıldık. Bakanlar Kurulu toplantı salonunda gerçeklesen toplantıda Turizmin sorunları, geleceği ve taleplerimiz ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunduk.

Genel talepler haricinde ben de Karadeniz Bölgesi Turizmi ile ilgili sorunlarımızı ve taleplerimizi ilettim. Özellikle 1,5 milyon çalışanı ilgilendiren KÇÖ nün uzatılmasına vesile olmakta bizi çok mutlu etti. Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza sektörümüze vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum." Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER