Güncel
Giriş Tarihi : 13-07-2023 16:59   Güncelleme : 13-07-2023 16:59

Kayıp Şiir Defteri Tramvayda Bulundu

Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı olup; Atakum Atakent'te yaşayan şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN'in son kaybettiği şir defteri tramvayda bulunarak, kendisine teslim edildi.

Kayıp Şiir Defteri Tramvayda Bulundu

İçersinde; 01- Haziran- 11 Temmuz 2023 tarihleri arasında yazmış olduğu 80 adet yeni şiirin bulunduğu şiir defteri, Samulaş görevlisi tarafından bulunup; Atakent'teki tramvay güvenlik görevlisi İbrahim beye teslim edildi.

Kayıp şiir defterine ismini, adresini ve cep telefonunu yazan şair Oktay Zerrin'e ulaşan Samulaş görelisi, deftere Atakent tramvay istasyonu güvenlik görevlisine  teslim edileceği belirtildi.

Aranlıdığı gün; Bafra'da kurban kesimi için bulunan Oktay Zerrin şöyle dedi:

" Atakum Mimar Sinan'daki bir kahvehanede; bir vatandaş tarafından bana hediye edilen ve içersinde  80 şiirim bulunan şiir defterimi; önce, o gün Salı olduğu için kurulan Mimar Sinan'daki halk pazarında  kaybettiğimi sanarak, tüm alışveriş yaptığım pazar  esnafına sordum fakat defteri bulamadım.

Kurban kesimi için Bafra'da olduğum gün, müjdeli haberi Samsun Samulaş görevlisi bana telefonla bildidi. Defteri Atakent tren istasyonu'ndaki güvenlik görevlisi İbrahim beye teslim edileceği ve gelip defteri alması belirtildi.

O akşam Bafra'dan Samsun Atakent'e saat 23.00 sularında ulaşan Oktay Zerrin; araçta beklerken, damadı Süleyman KAYA gidip defteri görevliden teslim aldı.

Oktay Zerrin; 11- 06- 2023 itibarıyla; yazdığı 80 şiirinin sayısı, bu tarihten sonra defteri bulmasıyla 12  Temmuz tarihine kadar tam 150 yen şiire ulaştı.

Oktay Zerrin, daha önce de  Atakum'da iken, bir şiir defterini daha  kaybedip bulduğunu; ancak yıllar önce Bafra Belediyesi'nin bir toplu iftar yemeğinde, içesinde 180 şiir bulunan defterini bulamadığını söyledi.

Zerrin; Samsun Samulaş ve Atakent tren istasyonundaki görevlilere; bu hassas ve  duyarlı tavırları nedeniyle teşekkür etti.

Oktay Zerrin'in kaybolup bulunan şiir defterine yazdığı en son şiiri ise 12 Temmuz tarihi itibarıyla şöyle:

ADAMIN BİRİ İŞTE

Gönül verdim birine

Dün gece gördüm düşte

İsmi ne lazım size

Adamın biri işte

Aşk sarhoşu olmuşuz

Biz iki çift uymuşuz

Resmi ne lâzım size

Adamın biri işte

Memnunuz, çok mutluyuz

Yarından umutluyuz

Cismi ne lazım size

Adamın biri işte

Sevgisi öyle içten

Değil yalan ve hiçten

Öleceğim sevinçten

Adamın biri işte

Oktay Zerrin- Samsun

11- 07- 2023- 16.24

Haber Merkezi- Samsun

Recep YAZGANRecep YAZGAN