Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Can Dostları Unutmadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Can Dostları Unutmadı
14.05.2021 12:29:11

 

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Can Dostları Unutmadı

Ramazan Bayramı sürecinde de aralıksız çalıştıklarını belirten İl Temsilcisi Benuğur;

Sokağa çıkma yasağında özellikle lokantalar ve iş yerlerinin kapalı olmasından dolayı sokaktaki canlar gıda bulamıyor. Bundan dolayı KİHAYKO Samsun İl Temsilciliği olarak sokak hayvanlarını besleyebilmek için İlkadım Belediyesi Veteriner İşleri Şefliği Personelleri ile çalışma başlattık. İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş ve Veteriner Onur Akça'nın desteğiyle İlkadım ilçesinde mama takviyesinde bulunduk. Bu dağıtım KİHAYKO Samsun ve İlkadım Belediyesince alınan mamalar uygun yerlere bırakıyoruz.

Sokak Hayvanlarını için yapılan çalışmalarımız Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mustafa Demir ve Barınak Müdürü Paria Tabatabaei hanım efendiye örnek teşkil eder diyemiyorum. Paria hanım 10.05.2021 tarihinde basın açıklamasında Ocak ayı itibariyle 2000 hayvanın kısırlaştırıldığını dile getirdi. Siz Samsun halkı ile dalgamı geçiyorsunuz? Hayvan severler ‘Neden kısırlaştırılma yapılmıyor?’ diye sorduğunda, ‘Barınağın tadilat nedeniyle aylardır kısırlaştırma yapamıyoruz’ derken 2000 hayvanı rüyanızda mı kısırlaştırdınız? Paria hanım evet rüyanızda yapmış olacaksınız ki barınağın önünde ve çevresinde yüzlerce küpesiz aç susuz ve uyuz hayvanlar geziniyor. Lütfen Paria hanım lütfen uykudan uyanın gözünüz önündekileri görün artık. Sayın Başkanım Barınakla alakalı olumsuz açıklamaları son zamanlarda sizde takip ediyorsunuzdur. STK’dan yada basından Barınak Müdürünüz Paria hanımı bir hayvan sever olarak rica ediyorum uykusundan uyandırın.

Sokağa çıkma yasağı Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği KİHAYKO SAMSUN KİHAYKO Ramazan Bayramı İlkadım Belediyesi Birol Benuğur Mustafa Demir Paria
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER