Kuran Kursu Öğrencilerinden Görme Engelliler Derneğine Ziyaret
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kuran Kursu Öğrencilerinden Görme Engelliler Derneğine Ziyaret
08.12.2022 17:38:11

 

Kuran Kursu Öğrencilerinden Görme Engelliler Derneğine Ziyaret

HZ. Hatice 4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerinden Bafra görme engelliler derneğini ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde il ve ilçe müftülüklerince açılan 4-6 yaş grubu Kur’an kursları, eğitim ve öğretim faaliyetleriyle her geçen gün büyümeye devam ediyor.

4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında gerçekleştirilen etkinliklerle çocuklara, milli ve manevi değerler noktasında yaşlarına uygun metotlarla eğitim veriliyor.  Bu kurslardan biri olan Diyanet işleri başkanlığı, Bafra müftülüğüne  bağlı HZ Hatice 4-6 yaş Kuran kursu öğrencileri hocalarının rehberliğinde 3 Aralık dünya engelliler günü kapsamında Görme engelliler derneğini ziyaret  etti. Burada minik öğrencilerle hoş ve keyifli sohbetler edildi. Beyaz Bastonun önemine dikkat çekildi. Görme engelliler tarafından öğrencilere Beyaz Baston tanıtıldı.

Öğrenciler bastonla  yürütülerek empati etkinlikle yapıldı. Ayrıca minik öğrenciler bildikleri dua, sure ve ilahileri söyleyerek ortama çok renkli bir hava kattılar.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ömer Ergül şunları söyledi.

“Geleceğimizi büyük bir gururla emanet ettiğimiz 4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerimizim ziyareti gerçekten bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Müftülüklerimize bağlı Kuran Kursların bu tür sosyal ve kültürel etkinlikler yapması çocukların akademik başarıları kadar bireysel ve sosyal becerilerini geliştirmelerine de katkı sağlamaktadır. 4-6 yaş Kuran Kursları, çocuklarımıza temel dini bilgilerin dışında sevgi, saygı,güzel ahlak ve hoşgörü gibi eğitimlerin verildiği bir kurumdur. Çocuklarımızın dinini seven, Kuranın yolundan giden, imanlı, ibadetine devam eden, milli ve manevi değerlerine bağlı sağlam nesiller yetişmesi açısındanbu kurslarımızın önemi büyüktür. Çocuklarımız bizim için çok büyük bir

nimettir. Çünkü geleceğimize sahip çıkacak, değerlerimizi koruyup kollayacak ve gelecek nesillere aktaracak olan çocuklarımızdır. Çocuklarımız bizlere bir emanettir, geleceğimiz de çocuklarımıza emanettir. Geleceğimizin temelini sağlam atmamız çocuklarımızı güzel yetiştirmemize bağlıdır. Bu anlamda hocalarımız çok güzel işleryapıyorlar. Büyük bir fedakarlık göstererek çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde yetiştiriyorlar.

Bu yüzden Diyanetimizi, müftülüklerimizi ve buralarda çalışan bütün hocalarımızı özellikle tebrik ediyor, rabbimden kendilerine kolaylıklar diliyorum. Rabbim çocuklarımızı başımızdan eksik etmesin diyor, ailelerine, vatanımızave milletimize hayırlı nesiller yetişmelerini diliyor, bizleri ziyaret eden HZ. Hatice 4-6 yaş Kuran Kursu hocalarımız ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kuran Kursu Öğrencilerinden Görme Engelliler Derneğine Ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri