Leyla Zana Orijinal Bir Kürt Kızdır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Leyla Zana Orijinal Bir Kürt Kızdır
06.01.2021 06:13:24

 

Leyla Zana Orijinal Bir Kürt Kızdır

Bir kısım batıda/karadenizde yaşayan vatandaşlarımız bilmese de Doğu-Güneydoğu bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız zamanın karanlık devleti adına buralarda ne zulümler yaşandığını biliyorlar.

Aslında 1924 anayasasıyla sıkıntılar başladı, o gün bu gündür hala yasal ve anayasal düzeyde genelde vatandaşlarımız, özelde Kürt vatandaşlarımız bir türlü devletle barışık bir duruma/düzeye gelmediler. Ak parti ile başlayan iyileştirme adımları da bir kısmı ciddi anlamda yasal güvenceye kavuşmadı bir kısmı da niyette kaldı.

Allah var Halkın Emek Partisi(HEP) ile başlayan Kürtlerin siyasi mücadelesi bir derce haklı ve yerindeydi. Ama sonradan Sol ideolojinin rüzgarına teslim olan HDP ile özelliğini kaybetti. HDEP için Kürt partisi diyenlerin aklına şaşarım.

Bu siyasi hareketin iki ana dayanağı vardı, biri Kürt vatandaşlarımızın hak ve hürriyetlerini savunmak, diğeri ise muhafazakar bir siyaset güderek halkın inanç ve kültürünü yaşatmaktı. Bu iki değere bakın bakayım HDP’in siyasi tarzında bundan eser kaldı mı? Bazı sözüm ona din adamalrını yanına alıp vatandaşların din duygularını sömürmekten başka.

İsterseniz Leyla Zana ve arkadaşlarının başlattığı mücadele ve bu günkü durumu üzerinde birlikte bir analiz yapalım, daha inandırıcı olur.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER