Micron’un Çevresinde Türkçe Bilen Kimse Yok mu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Micron’un Çevresinde Türkçe Bilen Kimse Yok mu!
19.09.2020 09:47:30

 

Micron’un Çevresinde Türkçe Bilen Kimse Yok mu!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, sosyal medya hesabından Türkçe paylaşımda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, resmi Twitter hesabından Doğu Akdeniz'de yaşanan krize ilişkin bir mesaj paylaştı. Mesajı Türkçe dilinde google translate uygulamasından otomatik olarak çevirdiğini ifade eden sosyal medya kullanıcıları mesajın ne anlama geldiğini anlamadıklarını ifade ederek, Macron'a tepki gösterdi.

 

FRANSIZLAR DA ANLAMADI

François Morelle adlı Fransız sosyal medya kullanıcısı, "Az da olsa Türkçe biliyorum ama bu kadar da kötü bir çeviri görmedim" diye Macron'u eleştirirken, Ömer Salimoğlu adlı kullanıcı da " Macron efendi! Resmen google translate'ten çevirmiş atmışsın mesajı. Türkçe danışmanına sorsaydın iyiydi. Ne dediğine "Fransız" kaldık. Bir şey anladıysam BAE'li olayım" ifadelerine yer verdi.

NEREYE İLERLİYORSUN

Macron, Doğu Akdeniz ile ilgili attığı Türkçe tweette şu ifadelere yer verdi:

" Ajaccio'da, Türkiye'ye net bir mesaj gönderdik: iyi niyetli, naiflik olmaksızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım. Bu çağrı bundan böyle Avrupa Parlamentosu’nun da çağrısı. Görünüşe göre de işitilmiş. İlerleyelim."

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Emmanuel Macron Doğu Akdeniz Türkçe sosyal medya Fransa Cumhurbaşkanı Macron Ajaccio Le président français Emmanuel Macron Président de la France
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER