Milletimiz Terör Yandaşlarına Kesinlikle Geçit Vermeyecektir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Milletimiz Terör Yandaşlarına Kesinlikle Geçit Vermeyecektir
23.12.2022 10:38:46

 

Milletimiz Terör Yandaşlarına Kesinlikle Geçit Vermeyecektir

Konuşmasında, 900 metre uzunluğundaki Bitlis Çayı Viyadüğü ile 2 bin 100 metre uzunluğundaki bağlantı yollarının şehre, bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 1,5 milyar liralık bir yatırımla hayata geçirilen projenin şehre kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik etti.

Bitlis’in kuzey-güney istikametindeki ulaşımını sağlayan Baykan Yolu’nun 45,5 kilometrelik kısmını bölünmüş yol olarak daha önce tamamladıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışını yaptıkları viyadük sayesinde, Bitlis-Baykan arasındaki ulaşımın en sıkıntılı kısımlarından birini daha çözdüklerini ifade etti.

“BU YOLUN BİTMESİ BİTLİS’LE BİRLİKTE TÜM BÖLGEYİ RAHATLATACAKTIR”

“Yolun bu kısmında daha önce kullanılan güzergâh, heyelan sebebiyle güvenli ve kesintisiz ulaşıma imkân vermiyordu” hatırlatmasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “İnşallah son 4,5 kilometrelik kısmını da önümüzdeki yıl bitirerek, toplamda 50 kilometrelik bu projeyi, bölgenin ekonomik gelişimine ciddi bir katkı sağlayacak şekilde bütünüyle hizmete sunacağız. Ülkemizin Gürbulak, Kapıköy, Esendere, Habur gibi önemli sınır kapılarına giden önemli bir ana güzergâhı durumundaki bu yolun bitmesi, Bitlis’le birlikte tüm bölgeyi rahatlatacaktır. Anadolu’nun kadim bir yerleşim yeri olan Bitlis, bu bölünmüş yolun sağladığı hızlı ve konforlu ulaşımla, hak ettiği ekonomik ve sosyal gelişme seviyesine bir adım daha yaklaşacaktır.”

“Terörün gölgesini şehrimizin üzerinden uzaklaştırarak nasıl güvenliği ve huzuru tesis ettiysek, bu tür altyapı yatırımlarıyla kalkınma hedeflerinin önündeki engelleri de ortadan kaldırıyoruz” sözleriyle konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin gündemi gibi, Bitlis’in gündeminin de artık gelişen üretim, artan istihdam, yükselen refah etrafında şekilleneceğini kaydetti.

“MİLLETİMİZ, YAŞADIĞI ACILARI ASLA UNUTMAYACAK, TERÖR YANDAŞLARINA KESİNLİKLE GEÇİT VERMEYECEKTİR”

“Her ne kadar birileri hâlâ sınırlarımızı taciz ederek, terör örgütlerini üzerimize salarak, eski günleri yeniden hortlatma peşinde koşsa da Allah’ın izniyle bu senaryo artık işlemeyecektir” değerlendirmesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz, yaşadığı onca kayıpları, acıları, sefaleti asla unutmayacak, terör yandaşlarına kesinlikle geçit vermeyecektir. Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısını, daha büyük atılımların başlangıcı hâline dönüştürmek için Türkiye Yüzyılı’nı başlatıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaştırmadan enerjiye, sanayiden tarıma her alanda ülkemizin bugün geldiği seviye istikbalimize umutla bakmamızı temin ediyor. Hizmete açtığımız her yatırımı evlatlarımıza bırakacağımız büyük ve güçlü Türkiye'nin yeni bir tuğlası olarak görüyoruz. Yıllarca suni kavgalar ve çekişmelerle bu ülkenin vaktini ve enerjisini heba edenlere inat eser ve hizmet çıtasını sürekli daha yukarıya taşıyoruz. Ülkemizi kendi sorunlarını çözmüş olarak önce bölgesel liderliğe yükselttik, şimdi de küresel öncülüğe çıkartıyoruz. Dünyada yaşanan her kriz bu vasfımızı daha da güçlendiriyor, daha da derinleştiriyor. Siyasi, diplomatik ve güvenlik başarıları yanında yatırımla, istihdamla, üretimle, ihracatla büyüttüğümüz ülkemizi Türkiye Yüzyılı'yla zirveye çıkartmakta kararlıyız."

Kalkınmanın temel şartı olan ulaştırma yatırımlarının her zaman önceliklerinin başında yer aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece son 3 ayda hizmete sunulan ulaştırma yatırımlarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Son 3 ayda Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattını, Çanakkale Küçükkuyu-Ayvacık yolu, Assos ve Troya tünellerini, Malatya Hekimhan yolunu, Diyarbakır güneybatı çevre yolunu, Togg fabrika yollarını, Gaziantep Gazirayı, Batman Hasankeyf Tüneli'ni, Artvin Yeni Yusufeli yolları ve tünellerini, Konya Eğiste Hadimi viyadüğünü, Ağrı-Tutak-Hamur-Patnos bölünmüş yolunu, Şanlıurfa kuzeybatı çevre yolunu, Samsun Kavak Asarcık yolunu, Mardin'de Midyat şehir geçişi ve Nusaybin yolunu, Mardin'de Kızıltepe köprülü kavşağı ile Derik şehir geçişi ve Kızıltepe yolunu hizmete açtık. Bugün de Bitlis çayı viyadüğü ve bağlantı yollarını bu eser kervanına dâhil ediyoruz."

Milletimiz Terör Yandaşlarına Kesinlikle Geçit Vermeyecektir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri