Müslümanlardan ne istiyorsunuz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Müslümanlardan ne istiyorsunuz!
15.09.2021 11:51:32

 

Müslümanlardan ne istiyorsunuz!

Fransız Senatör Esther Benbassa, Senato'da görüşülen "ayrımcı" yasa tasarısını destekleyen senatörlere tepki gösterdi, Müslümanların normal şekilde yaşamalarına izin verilmediğini ve her şeyin dışlama konusu olduğunu söyledi.

Yeşiller Partisi (EELV) Senatörü Benbassa, söz konusu tasarıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Benbassa, "Müslümanlardan ne istiyorsunuz? Bunu bilmek istiyorum. Başörtüsü sorun olmadığı zaman tesettür mayo sorun oluyor. Başörtüsü sorun olmadığı zaman helal sorun oluyor. Helal sorun olmadığı zaman başka bir şey sorun oluyor" dedi.

Senatör Benbassa, "(Müslümanların normal şekilde) yaşamalarına izin vermiyorsunuz. Sizin için her şey eleştiri ve dışlama konusu. Ne zamana kadar bu şekilde davranmaya devam edeceksiniz?" diyerek, Müslümanlardan ayrı yaşamak istemediklerini vurguladı.

Fransa'da "ayrımcı" yasa tasarısına tepkiler sürüyor

Tasarı ikinci kez oylanacak

Ulusal Meclis'te 16 Şubat'ta kabul edilen tasarı, Senato'da görüşülmeye devam ediliyor. Tasarı, Senato'da yapılacak oylama sonrası Meclis'te ikinci kez oylanacak.

Tasarı, Müslümanları ötekileştirdiği gerekçesiyle eleştirilere neden oluyor.

Fransa'da 'ayrımcı' yasa tasarısına 3 madde ekleme kararı

Senato'da yasa tasarısına, okul gezilerinde öğrencilere refakat eden annelerin ve 18 yaşından küçük kızların kamuya açık alanlarda başörtüsü takmalarını ve havuzlarda tesettür mayonun giyilmesini yasaklayan maddelerin eklenmesi kararlaştırılmıştı.

TRT

Müslümanlardan ne istiyorsunuz!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER