Mutasyonlu Virüsün İnişli Çıkışlı Görüntüsü Karar Almakta Zorluk Oluşturuyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mutasyonlu Virüsün İnişli Çıkışlı Görüntüsü Karar Almakta Zorluk Oluşturuyor!
13.03.2021 07:06:29

 

Mutasyonlu Virüsün İnişli Çıkışlı Görüntüsü Karar Almakta Zorluk Oluşturuyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Üsküdar'daki Hazreti Ali Camii'nde kıldı.

Cami çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi’ne ilişkin soru üzerine, paketi Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı’nda açıklayacaklarını belirtti.

 

KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadelede aşı temini konusunda durumun ne olduğunun sorulması üzerine, mücadele sürecini Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının koordinesinde yürüttüklerini söyledi.

 

Mutasyonlu virüsün inişli çıkışlı görüntüsünün karar almada zorluk oluşturduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda da tüm dünyada olduğu gibi bizde de son zamanda böyle bir sıkıntı var. Fakat biz bütün şartları zorlamak suretiyle yine de mümkün olduğunca yani şu anda restoranlar, kafeler, kuaförler aklınıza ne gelirse bu açıkladığımız yerlerle ilgili şartları zorlayacağız, mümkün olduğunca şu anda aldığımız kararın arkasında durmaya çalışacağız. Ama netice almakta zorlanıyorsak ister istemez burada tabii ki vatandaşımızın sağlığını ön plana çıkarmak suretiyle devam ettireceğiz” açıklamasında bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda şu anda Çin ile bir anlaşma olduğunu dile getirerek, “Oradan aldığımız ve alacağımız aşılar devam diyor ama bu arada Almanya ile olan anlaşmamız da devam ediyor. Fakat yine Rusya ile bir şu anda anlaşmamız var. Rusya ile olan anlaşma da şu anda görüşmelerimiz Sağlık Bakanlıklarımızın arasında devam ediyor ve Çin'den de ikinci bir paketin gelmesi söz konusu olabilir. Eğer o konuda da mutabık kalırsak bir 50 milyon daha Çin'den alabiliriz” diye konuştu.

 

SUUDİ ARABİSTAN'IN YUNANİSTAN İLE ORTAK TATBİKATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile diplomatik temasların başlamasına ilişkin soruyu şöyle cevapladı: “Mısır'la istihbari, diplomatik ve ekonomik olarak zaten iş birliği sürecimiz devam ediyor. Bunda herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. En üst düzeyde değil de en üst düzeyin şöyle bir tık altında bu devam ediyor. Tabii gönlümüz özellikle ister ki yani Mısır'la olan bu süreci çok daha güçlü bir şekilde devam ettirelim. Onun için de yapılan bu istihbari, diplomatik, bunun yanında siyasi görüşmeler netice verici olduktan sonra biz bunu çok daha ileri kademelere taşırız. Çünkü Mısır halkıyla Türk milletinin ayrı olması söz konusu değil. Herhalde Mısır halkını Yunanistan'ın yanına yerleştirmek mümkün değil. Hiçbir zaman biz Yunan halkıyla Mısır halkının özdeş olacağına inanamayız. Bunun için de tabii olması gereken yerde görmek isteriz. Hatta daha ileri gidiyorum, Suudi Arabistan'ın şu anda Yunanistan'la bir ortak tatbikata girmesi bile bizi üzmüştür. Biz Suudi Arabistan'ı da böyle bir karar sürecinde görmek istemezdik. Tabii bunu da yine Suudi Arabistan yetkilileriyle ayrıca görüşeceğiz ki bu böyle olmamalıydı, olmamalıdır diye düşünüyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mutasyonlu Virüs Ekonomi Reform Paketi koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER