Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma!
30.07.2021 14:27:31

 

Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma!

Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında 2020 ve 2021 yılları içerisinde silahla rastgele ateş etme olaylarında yorgun mermi düşmesi neticesinde meydana gelen 11 olayda; 2 şahıs ölmüş, 7 şahıs yaralanmış, 2 ev ve 1 araçta maddi hasar meydana geldi.

21-28 Temmuz 2021 tarihleri arasında ise sorumluluk alanımızda 391 düğün merasimi icra edilmiş olup, bu düğünlerde görevlendirilen personel tarafından yapılan uygulama ve kontrollerde silahla rastgele ateş ederek vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini bozan 9 şahıs yakalanmış, bu olaylarda 8 tabanca ve 1 av tüfeği ele geçirilmiş olup, 7 şahıs hakkında ‘genel güvenliği tehlikeye sokma ve 6136 sayılı Kanuna muhalefet’ 2 şahıs hakkında ise ‘silahla yaralama’ suçundan adli işlem yapıldı.

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, vatandaşlarımızın bu mutlu günlerini hüzünlü bir güne çevirmemesi için çevreye silahla rastgele ateş ederek hem kendilerinin hem de düğüne gelen misafirlerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmamaları gerektiğini hatırlatan Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, tüm vatandaşlarımızı kurallara uymaya davet ederek “Havaya atılan her mermi çekirdeğinin mutlaka yere düşeceği ve düştüğü yerde de her hangi bir canlı veya cansız varlığa isabet edebileceği unutulmamalıdır” dedi.

Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER