Öğrenciye 5 yıldızlı konaklama!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Öğrenciye 5 yıldızlı konaklama!
19.09.2021 11:28:15

 

Öğrenciye 5 yıldızlı konaklama!

Ordu Valisi Tuncay Sonel kalacak yer bulamayan öğrencileri otellere yerleştirdi.

1,5 yıldır okullarından uzak kalan üniversiteliler yüz yüze eğitime sancılı başladı. Yurt kapasitesinin yetersiz kalması ve fırsatçı ev sahipleri-emlakçılar yüzünden ev kiralamakta zorlanan öğrenciler ortada kaldı. Buna yurtlara yedek olarak yerleşme hakkı kazanan ve sıra bekleyen öğrenciler de eklenince birçok ilde üniversiteler kara kara düşünen öğrencilerle doldu. Ancak Ordu’dan öğrencilerin içini ısıtan ve tüm yöneticilere örnek olması gereken bir adım geldi.

ŞİMDİDEN 93 ÖĞRENCİ OLDU

Vali Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi’ni kazanıp da barınma sorunu yaşayan öğrencilere yardım eli uzattı. Şehre gelip de kalacak yer bulamayan öğrenciler Vali Sonel’in talimatıyla kiralanan otellere yerleştirildi. Özel araçlarla alınıp otele götürülen öğrenciler, otellerde ağırlanıyor. Takdir toplayan girişimi konusunda Yeni Şafak’a bilgi veren Sonel, dün saat 17:00 itibariyle 93 öğrenciyi misafir etmeye başladıklarını söyledi. Hali hazırda öğrencilerin şehire gelmeye devam ettiğini ve bu sayının artacağını düşündüklerini aktaran Sonel, öğrencileri barınacak yer bulup düzenlerini kuruncaya kadar misafir edeceklerini ifade etti.

ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ

Sonel şunları kaydetti: “Ordu’muza, ülkemizin çeşitli illerinden üniversite için gençlerimiz gelmekte bugünlerde. Yurt çıkmayanlar var, ev bulamayanlar var. Biz de Ordu Valiliği olarak otellerimizle anlaştık, öğrencilerimize ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Valiliğimizin hemen girişinde yer alan ‘Açık Kapı’ ofisimizde öğrencilerimiz karşılanıyor. Yurt çıkmayan ya da ev bulamayan öğrencilerimiz otellerimizde ağırlanıyor. Akşam yemeği kendilerine ikram ediliyor. Onlar bizim geleceğimiz. Yurt çıkıncaya kadar ya da ev buluncaya kadar valiliğimizin misafiri olarak temiz ve salgın şartlarına uygun, sağlıklı bir ortamda vakitlerini geçiriyorlar” dedi.

ÖĞRENCİLER MEMNUN

İzmir’den, Ordu Üniversitesi’ni kazanan oğlunu Ordu’ya getiren ve kalacak yer bulamayan Rahmi Palancı isimli öğrenci velisi, Vali Tuncay Sonel’in yapmış olduğu uygulamadan çok memnun olduklarını dile getirerek, “Ordu Üniversitesi’ni kazanan oğlumu yurda yerleştirmek üzere dün İzmir’den yola çıktık sabah saatlerinde Ordu’ya geldik. Yurt da çıkmadığı için özel yurtları aradık, ancak boş yer bulamadık. Son çare valiliğe geldik. Ordu Valiliği sağ olsun bize yardımcı oldu ve bize kalacak yer gösterdi. Ordu Valisi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: YENİŞAFAK

ordu valisi tuncay sonel öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER