Ondokuz Mayıs Üniversitesi 43 Öğretim Üyesi Alacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ondokuz Mayıs Üniversitesi 43 Öğretim Üyesi Alacak!
06.12.2021 15:47:47

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 43 Öğretim Üyesi Alacak!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğünün Basın İlan Kurumu ilan partalında yayınlanan ilana göre, Ondokuz Mayıs Üniversitesine, 2547 sayılı Kanun Hükümlerine göre Öğretim Üyesi alınacak.

Adayların  657  sayılı  Kanunun  48.  maddesinde  ve  diğer  ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekiyor.

Profesör  Adayları;  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönetmeliğinin  14.  maddesi  gereğince  adayların  Anabilim  Dalları  ile  “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçeleri ekinde özgeçmişini, Doçentlik belge suretini, yayın listesini (aday yayın listesinde ve başvuru dilekçesinde Başlıca Araştırma Eserini belirtmelidir), tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosyayı 5 adet USB ve 1 adet DVD ortamında teslim etmeleri gerekir.

Doçent adaylarının; Dilekçe, özgeçmişleri, onaylı doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı, 3 adet USB ve 1 adet

DVD ortamında teslim etmeleri gerekir.

3-Doktor Öğretim Üyesi adaylarının; yabancı dili belirten bir dilekçe, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosya (3 adet USB ve 1 adet DVD ortamında); tasdikli mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin onaylı sureti ile başvurmaları gerekmektedir. Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına Doçentler başvuramazlar.

1-Müracaat edecek Profesör ve Doçent adaylarının; Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü Formlar kısmında yayınlanan Akademik Yükseltme ve Atama  Asgari  Koşullarının  Sağlandığına  İlişkin  Bildirim  ve  Değerlendirme  Formunu  ve  Öğretim  Üyesi  Bilgi  Formunu  (bilgisayar  ortamında)  1  adet doldurarak başvuruda dilekçe ekinde Özgeçmiş ve Yayın  listesi  ile birlikte teslim edilmesi;  ayrıca,  Doçent  adaylarının  onaylı Doçentlik belgesini  teslim etmesi gerekmektedir.

2-Müracaat edecek adaylar “Ondokuz Mayıs Üniversitesi  Akademik Yükseltilme ve Atanmalarda Uygulanacak Esaslar Yönergesi”nde belirlenen koşulları  yerine  getirmeleri  gerekmektedir.  (http://www.omu.edu.tr)  adresinden  Üniversitemiz/Kamu  Mevzuat  Sistemi  (KAYSİS)/Yönergeler  kısmından ulaşılabilir. Ayrıca başvuracak adayların Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanmalarda Uygulanacak Esaslar Yönergesine göre puanlama listelerini oluşturarak ve imzalayarak (1’er takım) tüm dosyalara koymaları gerekmektedir. (Profesör adaylarının bilimsel araştırma ve yayın faaliyetlerini doçentlik öncesi ve doçentlik sonrası şeklinde ayırıp, ayrı ayrı puanlandırması gerekir.)

MÜRACAAT YERİ:

Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere şahsen başvurmaları  gerekmektedir.  Bir  kişi  birden  fazla  kadroya  müracaat  edemez.  Belirtilen  şartları  taşımayan  ve  süresi  içerisinde  başvurmayan  adayların başvuruları ile posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

(*) Adayların PDÖ eğitim sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

 

NOT: Son başvuru tarihi 17 Aralık 2021 Cuma günü mesai bitimidir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 43 Öğretim Üyesi Alacak!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER