Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden açıklama
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden açıklama
31.03.2022 12:00:59

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden açıklama

​Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Müşavirliği tarafından, Akasyamhaber’de yayınlanan “Başörtülü öğrenciyi tartaklayarak ameliyathaneden çıkardı!” başlıklı haberimize bir açıklama gönderildi.

Açıklamada, habere konu olay ve iddiaların Rektörlük tarafından öğrenildiği andan itibaren ivedilikle olayın geçtiği mekânın dört farklı açıdan çekim yapan kamera kayıtları incelendiği, yapılan ilk değerlendirmede, haberde iddia edildiği şekilde öğrencinin tartaklanması ve kolundan tutularak ameliyathaneden çıkarılması şeklinde fizikî bir temasın olmadığının görüldüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere de yer verildi;

Haber içeriğinde öğrenci tarafından Dekanlığa şikayet dilekçesi verilerek suç duyurusunda bulunulduğu iddia edilmiş ise de, tam aksine öğrencimiz tarafından, olayın haberde yer aldığı şekliyle gerçekleşmediği, bu nedenle herhangi bir şikayetinin olmadığı beyan edilmiştir.

Ancak olayın etraflıca ve detaylı bir şekilde tüm yönleriyle değerlendirilmesi ve kanaat sahibi olunması için 2547 sayılı Yükseköğretim Yasasının 53/A maddesi gereği olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma iddia konusu olayın tarafları yönünden hukuka uygun şekilde yürütülerek sonuç hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nedim     0000-00-00 Bir gün daha geçti. Hala gazeteden gerekli özür gelmediği gibi, nu haberi yapan hakkında da yapılan bir işlem yok. Bu bu şekilde örtbas edilemez. Bu halkın doğru haber hakkının gaspıdır. Böyle haber yapanların Samsun'umuzu kitletmeye hakkı yoktur.
GALERİLER
Advert