Rektörümüz Oluşturduğu Ekiple Göz Doldurdu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rektörümüz Oluşturduğu Ekiple Göz Doldurdu
24.08.2020 13:36:43

 

Rektörümüz Oluşturduğu Ekiple Göz Doldurdu

Dicle Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr.Mehmet Karakoç’un genç ve dinamik bir bilim adamı olması, 25 yıllık hizmetini Dicle üniversitesinde yapması, bu kadim şehrin huyunu suyunu bilmesi, umarım yönetiminde attığı her adımda etkili olacaktır.

Allah mahcup etmesin.

En kısa zamanda üniversitemiz için bir SWOT analizi yaparak oluşan stratejik eylem planı çerçevesinde çalışmalarına başlamalarını  bekliyoruz.

Dicle üniversitesinin Zayıf yanları, Güçlü Yanları,  Fırsatları ve Tehditleri nerelerdir? Tespit ederek, bir beyin fırtınasıyla yaptıktan sonra; Zayıf yanlarını nasıl güçlendireceğini, Güçlü yanlarından nasıl faydalanacağını, Fırsatlarından nasıl yararlanacağını, Tehditlerini nasıl bertaraf edeceğini tespit edip; 6 aylık, iki yılık ve dört yıllık eylem planına dökerek emin adımlarla yoluna devam edeceğini, çalışmalarını kamuoyunun denetimine açık tutacağını umuyorum.

Üniversitemizde şimdiye kadar yönetimin etkisini sahaya yansıtan pek kimse olmadı. Çünkü bunu yapabilmek için sıra dışı, ezber bozucu, rutinin dışına çıkarak, cesaret ve güven üzerine bir yönetim tarzı ortaya konulmalıdır. Bu da sıradan insanların harcı değildir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER