Salıpazarı’nda Turizm Yatırımları Hız Kesmiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Salıpazarı’nda Turizm Yatırımları Hız Kesmiyor!
27.10.2020 06:30:43

 

Salıpazarı’nda Turizm Yatırımları Hız Kesmiyor!

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Son yıllarda ilçede yapılan çalışmalar sayesinde turizme damga vuracağız” dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ile Salıpazarı turizmi hakkında görüşmelerde bulunduklarını kaydeden Belediye Başkanı Akgül, Çağlayan bölgesinde yer alan şelaleler etrafında bir yürüyüş güzergahı yapılmasının planlandığını belirterek “İlçemizde Karacaören ve Çağlayan Şelaleleri Samsun Turizm master planına alınmıştır” dedi.

Salıpazarı’nı turizm şehri yapmak için çalışacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Akgül, “Sit alanı ilan edilen Kaya Mezarlarının çevre düzenlemesi yapılarak ve turizm altyapısı hazırlanarak bir cazibe merkezi haline getirilmesi için çalışmalarımız sürüyor. Diğer yandan 80 metre yüksekliden dökülen Karacaören Şelalesi ile Çağlayan Şelalelerini de iç ve dış turizme kazandırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak proje yürütülmektedir.

Yöre halkınca da ilgiyle izlenen çalışmaların turizme büyük katkı sağlayacağını ifade eden Akgül, “Tunç çağından beri iskan gören Salıpazarı Heybelik höyüğü, Garpu Kale, Kaya mezarları ve runik yazı alanı ve şelaleler muhteşem güzellikleri, tarihi ahşap camileri ile bölgenin turizm incisi olma yolunda ilerlemektedir. Herkesi bu şirin ve doğal yaşamın başkenti Salıpazarı İlçemize bekliyoruz.” dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı Zülkif Dağlı Salıpazarı Turizm Yatırımları Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül Kültür ve Turizm Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı