Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sorunlara Sürdürülebilir ve Kalıcı Çözümler Bulmayı Hedefliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sorunlara Sürdürülebilir ve Kalıcı Çözümler Bulmayı Hedefliyor!
04.11.2020 10:12:17

 

Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sorunlara Sürdürülebilir ve Kalıcı Çözümler Bulmayı Hedefliyor!

Samsun Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, “Güçlü aile ve mutlu bireylerden oluşan, çalışan ve üreten müreffeh bir Samsun” vizyonu ile çalışmalarına devam ediyor.

2016 yılında hizmete giren Aile Sosyal Destek Programı kapsamında, talep odaklı hizmet sunumunun yanı sıra arz odaklı hizmet sunumunu içeren çalışmalar da yürüten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, ailelerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip doğru yönlendirmeler yaparak, sorunlarına sürdürülebilir ve kalıcı çözümler bulmayı hedefliyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sosyal hizmetlerden faydalanabilmesi için İl Müdürlüğüne gelmesi beklenmeden, kapı kapı dolaşarak devletimizin sosyal hizmet ve politikaları doğrultusunda bilgilendirilmeleri amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında, 2020 yılı içerisinde İlimizde 8.478 hane ziyaret edilerek, 6.865 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirilmiştir. ASDEP’in başladığı tarih olan 2016 yılından bu yana 46.020 hane ziyaret edilerek 42.627 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirilmiştir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, “Alanında uzman 41 personelimiz tarafından 17 ilçemizin tamamında hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlarımız tespit edilmekte, durumlarına uygun hizmetlerden ve gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlanmaktadır. Özellikle dezavantajlı vatandaşlarımız başta olmak üzere bu hizmetlerden haberdar olmayan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerini tek tek dolaşmak suretiyle yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veriyor, sorunlarının çözümü için gerekli işlemleri başlatıyor, vatandaşlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Samsun Valiliği Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Samsun Aile Sosyal Destek Programı ASDEP Dr. Zülkif Dağlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER