Samsun Aziz Atik Fen Lisesi’nde Servis Krizi Çözülemiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Aziz Atik Fen Lisesi’nde Servis Krizi Çözülemiyor!
28.10.2021 09:41:06

 

Samsun Aziz Atik Fen Lisesi’nde Servis Krizi Çözülemiyor!

Samsun Aziz Atik Fen Lisesi’nin okul servisinin öğrencileri sabah çok erken saatlerde evden alarak okulun açılmasına 50 dakika kala okula bırakması veliler tarafından tepkiyle karşılandı.

Okul yönetimi ders başlama saatini 08:20’den 08:00’a çekerek problemi gidermeye çalışsa da okul servisine herhangi bir uyarıda bulunmaması da tepkilerin şiddetini arttırıyor.

Öğrenci velileri Servisin sözleşmesi iptal edilmesi yerine okul saatinin değişmesine de tepki gösterdi.

VELİLER MUHATAP BULAMIYOR

Önce CİMER’e ardından Samsun Valiliği üzerinden Samsun Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayetlerini içeren dilekçeler gönderen Samsun Aziz Atik Fen Lisesi öğrenci velileri dilekçelerinde,

Okul dersleri 08:20’de başlamasına rağmen okul idaresinin anlaştığı servis oğlumu 07:10’da almakta ve 07:30’da okula ulaştırmakta.

Her gün yaklaşık 50 dakikası ders saati beklemek zorunda kalan oğlum,  derslerine konsantre olamamaktadır.

Okulun taşıyıcı firmayla yapmış olduğu sözleşmeye göre, taşıyıcı firma çocuklarımız en erken sabah 08: 05’te bırakması gerekmekte iken, 50 dakika erken bırakması konusunda okul idaresine başvurduğumuzda kendileri süreci takip ettiklerini ve tutanak tutuklarını söylediler.

Bunca zaman geçmesine rağmen okul idaresi sözleşmeye uymayan bu firma ile ilgili bir yaptırım neden yapmıyor?

Aksine taşıyıcı firma lehine ders saatlerini erkene almak istedikleri duyumunu aldım.

Ayrıca taşıyıcı firmayı aradığımızda kendileri sözleşmedeki saate uymamız mümkün değildir, toplam 16 okul taşıyoruz, böyle devam edecek demiştir.

Ben ve benim gibi bir çok aile benim gibi mağdur durumdadır.

Okul idaresi bu konuda herhangi bir girişimde bulunamamaktadır.

Oğlumun sınava hazırlandığı bu süreçte bir dakikanın bile çok önemli olduğu bu zaman diliminde çocuklarımızın saatlerce okul bahçesinde bekletilmesinin manası nedir.

Yukarıda saydığım tüm bu olumsuzlukların araştırılmasını sözleşmeye tarafların ne kadar uyduğunu sözleşme incelenerek tarafıma bilgi verilmesi hususlarında gereğini arz ederim.

Ö.D

Öğrenci Velisi

OKUL SERVİSİ HAKKINDA İŞLEM YAPILMIYOR

Milli Eğitim Müdürlüğünün bu dilekçeye cevap yerine okul saatini saat 08:20’den, 08:00 çekmekle yetindi.

Değişen saatlere rağmen okul servisi ile yapılan sözleşme yenilenmedi ve okul servisi hakkında hiç bir işlem yapmadı.

Milli Eğitim Müdürlüğü ayrıca CİMER başvurularına rağmen konunun çözüme kavuşturulması için müfettiş görevlendirmedi.

Samsun Aziz Atik Fen Lisesi’nde Servis Krizi Çözülemiyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
s.t.     2021-10-30 Okulun sadece servis sorunu yok ki...Okulda verilen yemekler son derece kalitesiz ve plastik tabaklarla servis edilmekte. Hatta yemeklerden kurt çıktığı öğrenciler tarafından dile getirilmektedir...Okul binasına dik bir yoldan çıkılmaktadır...Yol son derece kötü ve bakımsız durumdadır...Sınavlardan yüksek puan alıp bu okulu kazanan çocuklarımıza yazık ediliyor...Bu okulun böyle bir yerde bu şartlarda olmaması gerekirdi...Ne yazık ki Fen Liselerine gereken önem verilmiyor...
h.y.     2021-10-29 Biz bu yıl ilk defa bu okul ile tanıştık. Okulun ilk gününden itibaren servis olayı çözülmedi.Çocuklar saat 7.00 olmadan evden çıkıyor.Saat 7.25-7.30 gibi okulda oluyorlar.Okul giriş saati 8.00 olmasına rağmen 30 dk erkenden okulda oluyorlar.sırf bu yüzden çocuğumu bu okuldan alacağım.Yazık kimse Samsun un en iyi okullarından biri olan bu okuldaki bu sıkıntıyı çözmüyor.
E.D     2021-10-28 Okul servisindeki sorunların büyük çoğunluğunun çözüldüğünü ve gerek okul yönetimi gerek servis taşımacılığını yapan firma yetkilileriyle bizzat kendim muhattap olup sorunların hızlıca çözümlendiğini gözlerimle görmekteyim , Kişisel problemler ve zıtlaşmaların tüm okul daki öğrencilerin etkilendiğini bu tarz olayların bireysel olarak çözülmesini ve medyaya yanlış haberlerin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
e .e     2021-10-28 benim kızım da bu okulda okuyor ancak ne okuluyla nede servisinde hic sıkıntımız yoktur ancak kisisel proplemlerizi baskalarına yansıtmayınız BİZ COK MEMMUNUZ SERVİSTEN
GALERİLER