Samsun Büyükşehir Belediyesi Tekkeköy’de Ticaret Merkezi yaptırıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediyesi Tekkeköy’de Ticaret Merkezi yaptırıyor
24.01.2021 05:15:39

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tekkeköy’de Ticaret Merkezi yaptırıyor

Samsun Tekkeköy'de 146.879 m2 ticaret merkezi Yap-İşlet-Devret modeliyle ihaleye çıkarttı.

Konuyla alakalı olarak Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan duyuru şöyle;

Mülkiyeti Samsun Büyükşehir Belediyesine ait olan, Samsun İli Tekkeköy İlçesi Tekkeköy Mahallesi 4278 Parselde kayıtlı, imar planında Ticaret Alanı kullanımına ayrılmış alana isabet eden, 146.879,58 m² yüzölçümlü, arsa nitelikli taşınmaz üzerinde mağazalar ve yöresel ürün satış alanlarını da içeren bir alışveriş merkezi, sinema ve sanat galerileri, konaklama alanı, en az 1.000,00 m² büyüklüğünde kadın ve aile merkezi-gençlik merkezi ve çocuk dünyası (çocuk oyun alanları), dinlenme tesisi, botanik park, kış bahçesi, rekreasyon düzenlemesi ve açık otopark (hepsi birlikte bundan sonra “Proje” olarak anılacaktır.) geliştirilmesi ve inşa edilmesi, tapuya 29 yıl süre ile sınırlı ayni hak tesisi yapılarak projenin işletme cirosundan Samsun Büyükşehir Belediyesine pay verilmek suretiyle 29 yıl süre ile işletilmesi, süre sonunda Samsun Büyükşehir Belediyesine devredilmesi işinin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. maddesi uyarınca KAPALI TEKLİF USULÜ ve Yap-İşlet-Devret modeliyle ihaleye çıkarılacaktır.

 ŞARTNAMENİN TEMİN EDİLECEĞİ YER:

İhale Şartnamesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelirler Şube Müdürlüğü veznesine 10.000,00(Onbin) TL yatırılarak, alınacak makbuz aslının ibrazı karşılığında, Emlak ve İstimlak  Dairesi Başkanlığından temin edilir.

TAHMİNİ BEDEL:

İhaleye konu Proje’nin inşası toplamı olarak, tahmini bedel KDV hariç 297.551.600,00(İkiyüzdoksan yedimilyonbeşyüzellibirbinaltıyüz) Türk Lirasıdır. Tahmini bedel yalnızca geçici ve kesin teminatın belirlenmesinde kullanılacaktır.

İhaleye konu taşınmazın işletme cirosundan 1.YIL ile 10 YIL ARASINDA, İDARE’ye verilecek  olan payın yıllık oranı, KDV hariç minimum % 10(On) olup; ihalede yarışma (artırım) bu oran üzerinden yapılacaktır.

GEÇİCİ VE KESİN TEMİNAT :

Geçici teminat oranı % 3 (Üç) olup, tutarı 8.926.548,00(Sekizmilyondokuzyüzyirmialtıbinbeşyüzkırk sekiz) Türk Lirasıdır.

Kesin teminat oranı % 6 (Altı) olup, tutarı 17.853.096,00(Onyedimilyonsekizyüzelli üçbindoksanaltı) Türk Lirasıdır.

İHALE YERİ VE TARİHİ:

İhale Samsun Büyükşehir Belediyesi Encümeni Toplantı Salonunda 05/02/2021 tarihinde Cuma Günü  Saat: 14.30’da İhale Komisyonu (Belediye Encümeni) tarafından yapılacaktır. Büyükşehir Belediye Encümeni söz konusu ihale için 05/02/2021 tarihinde Cuma Günü Saat 14.30’da toplanacaktır.

YAPIM VE İŞLETME SÜRESİ:

Proje inşaatının tamamlanma süresi, inşaat ruhsatı alındıktan sonra, 24(Yirmidört) aydır. İşletme Süresi; proje inşaatının tamamlanarak proje kapsamındaki alışveriş merkezinin işletme ruhsatının alınma tarihinden itibaren 29(yirmidokuz) yıldır. Tapuda sınırlı ayni hak tesisi yapılırken, “sınırlı ayni hak tesisi süresinin başlangıç tarihinin, Proje kapsamındaki alışveriş merkezinin işletme ruhsatı tarihinden itibaren 29(yirmidokuz) yıl olduğu” şeklinde belirtme yapılacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER