Samsun Lâdik Fındıcak Barajı Tamamlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Lâdik Fındıcak Barajı Tamamlandı
08.01.2021 07:52:42

 

Samsun Lâdik Fındıcak Barajı Tamamlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Samsun iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Samsun ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

 

Samsun’da bir barajı tamamlamanın mutluğunu yaşadıklarını ifade eden DSİ Genel Müdürü Kaya YILDIZ, ’Bugün Samsun ilimize yeni bir müjde veriyoruz. Samsun Ladik Fındıcak Barajını tamamlayarak su tutmaya başladık.  Samsun ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. ’dedi.

 

Samsun ili Ladik ilçesi Daldere Köyünün 850 metre güneydoğusundaki Daldere Deresi üzerinde tamamlanan Fındıcak barajının temelden 35 metre yüksekliğe ve 3,39 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip olduğunun altını çizen Genel Müdür YILDIZ,’ Fındıcak barajında depolanacak su ile 8 bin 850 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacak olup, bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte milli ekonomiye yıllık  14 milyon 283 bin 130 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Samsun Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri DSİ Samsun Lâdik Lâdik Fındıcak Barajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER