Advert
Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan İçimize Düşen Çevre Hareketini Başlattı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan İçimize Düşen Çevre Hareketini Başlattı!
23.02.2021 07:33:17

 

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan İçimize Düşen Çevre Hareketini Başlattı!

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı, gençlerin katılımıyla gerçekleştirilecek “Cemre” ismini taşıyan yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Projeye ilişkin bilgi veren AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Cemre‟yi, içimize düşen çevre hareketi olarak tanımladık. Kültürümüzde çok önemli bir yeri olan, baharın gelişini ve tabiatın uyanışını simgeleyen bu özel günleri çevreye dair yeni bir başlangıcın miladı olarak görüyoruz. 81 ilimizden 1000 gönüllü genç arkadaşımız ile başlatacağımız proje kapsamında ilk cemrenin havaya düştüğü tarih olan 19-20 Şubat tarihinde, iklim değişikliği, çevre ahlakı, Sıfır Atık, enerji politikaları ile çevre farkındalığı ve uygulamalarına yönelik 5 ana başlıkta video konferans yöntemi ile konusunda uzman akademisyenlerin gerçekleştireceği eğitim programını başlatacağız. Üçüncü cemrenin toprağa düştüğü 5-6 Mart tarihinde eğitim programlarımızı Türkiye çapında tamamlayıp daha sonra saha çalışmalarıyla projemize devam edeceğiz.

Cemre; dinamik, sonuç odaklı, gönüllülük esaslı ve çevreyi merkezine alan bir projedir. Bu bakımdan projemizi ilk aşamadan itibaren; ülke ve dünya meselelerine duyarlı, çevre konusuna karşı hassas, hızlı aksiyon alabilme kabiliyetine sahip Gençlik Kolları Başkanlığımız ile yürütüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Karaaslan, “İnancımızdan, medeniyetimizden ve kültürümüzden feyz alan bir anlayışla AK Parti olarak çevreyi korumak ve yaşatmak konusunda güçlü bir iddianın sahibiyiz. Çevre konusunda, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan‟ın

liderliğinde 18 yıllık iktidarlarımız döneminde, medeniyetimizin özeti olarak gördüğümüz şehirlerimize dair pek çok hedefi gerçekleştirme imkânı bulduk. Yaşanabilir şehirler idealimizi hayata geçirmemizin ardından „Sürdürülebilir Şehirler‟ gibi, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerini derinden hissetmeye başladığımız şu günlerde insanı ve tüm yaratılmışları merkezine alan, doğal değerlerimizi koruyarak yaşatan, verimlilik kavramını önceleyen, çevreyle dost, iklim değişikliğine karşı dirençli, havası suyu toprağı daha temiz şehirler hedefi ile ilerlerken bugün de, “Cemre” gibi yeni projelerle yolumuza devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Gençlere ve genç fikirlere önem veren bir bakış açısına sahip olduklarının altını çizen Karaaslan, “AK Parti olarak bugünün ve geleceğin meselelerinde gençlerin aktif rol üstlenmesini önemsiyoruz. Amacımız gençlerin çevre konusunda duyarlı, bilinçli ve aktif olması kadar tüm topluma örnek ve öncü olmalarını sağlamaktır.” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Samsun Çiğdem Karaaslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert