Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda Seçim Oyunları Erken Başladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda  Seçim Oyunları Erken Başladı!
21.04.2022 17:08:02

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda Seçim Oyunları Erken Başladı!

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda Temmuz gibi başlayacağı tahmin edilen meslek komiteleri seçimleri için hazırlıklar erken başladı.

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası meslek komite seçimlerinde oy kullanacak üyeler habersiz bir şekilde bir meslek komitesinden başka bir meslek komitesine taşınıyor.

NACE KODU AKTARIMI

Taşıma işleminin usulüne uygun olduğu düşünülsün diye de Odalarda mesleklerin gruplandırılması hakkındaki yönetmeliğin faaliyette bulunan odalarda mesleklerin gruplandırılması başlıklı 7. Maddesine göre belirlenen nace kodlarının bir başka meslek komitesine aktarılmasının meclis oluruyla yapıldığı ifade ediliyor.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası,  meslek gruplarında oluşması muhtemel birlik ve beraberlikleri bölüp parçalayabilmek için işi sıkı tutarak şimdiden harekete geçmiş, düğmeye basmış gibi görünüyor.

Meslek komite aktarım işleminin neye göre yapıldığına dair oda tarafından herhangi bir tebligat yapılmazsa itiraz süresinin geçirilmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalmamak için üyelere meslek gruplarını kontrol etmeleri tavsiye ediliyor.

Tebligat yapılmış ise süresinde itiraz edilerek usulsüz işlemin önüne geçmek gerekiyor.

 

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda Seçim Oyunları Erken Başladı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER