Sigara Bütün Hastalıklara Kapı Açar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sigara Bütün Hastalıklara Kapı Açar
10.06.2021 10:30:38

 

Sigara Bütün Hastalıklara Kapı Açar

İnsanların yakalanabileceği birçok hastalık bulunmaktadır. Sigara bu hastalıkların en belalılarına kapı açmaktadır ve daha diğer birçok hastalığın da ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Aynı zamanda sigara ile alakası olmadan yakalandığınız bir hastalık varsa sigara o hastalığın ağırlaşmasına da sebep olmaktadır. Kısacası sigara bütün hastalıklara bir şekilde kapı açmaktadır. Bununla birlikte yola açtığı hastalıkların çoğu da kanserdir. Yani sigara kullanmaya devam ettiğiniz takdirde birden fazla kansere yakalanma ihtimaliniz sigara kullanmayan kişilerin üzerinde olacaktır. Bu da alınmış olan çok ciddi bir risktir. Sigarayı bırakmak varken neden bu kadar ciddi bir risk alasınız ki?

Sigarayı bırakmak söylenişte size zor gelebilir. Denediğiniz zaman da zorluklar çekebilirsiniz ancak emin olun ki iradenizi kullanırsanız başarılı olacaksınız. Sigarayı bırakmak zor olsa bile yakalanacağınız hastalıklarda çekeceğiniz şeyler çok daha zorludur. Durum böyle olunca hiç beklemeden sigaradan kurtulmak gerekir. Bunun için günümüzde birçok yöntem vardır, elektronik sigara aracılığıyla bile binlerce kişi sigarayı bırakmaktadır.

 

Sigarayı Bırakmak İçin Geç Kalınacak Bir Zaman Yok

Sigarayı bırakmak için geç mi kaldım? Sorusu çokça sorulmaktadır. Kimi zaman sigara kullanımı sebebiyle hastalıklar kendini göstermeye başlar kimi zamansa çok fazla sigara kullanıldığı için bu saatten sonra ne değişir ki? Diye düşünülür. Aslında çok şey değişir çünkü siz bir hastalığa yakalandıysanız bile bu hastalıktan kurtulmak için yine sigarayı bırakmak zorundasınız. Yani her şekilde sigarayı ne kadar erken bırakırsanız o kadar kazançlı olursunuz. Sigara kullandığınız sürece kaybınız sürekli olarak artar. Kaybınızı azaltmak için sigarayı bırakmalısınız.

 

Sigarayı Daha Kolay Bıraktıracak Yöntemler

Sigarayı kolay bir şekilde bırakabilir miyim? Sorusu da çok sorulan sorular arasındadır. Elektronik sigara gibi yöntemlerin sigarayı daha kolay bıraktırdığı görülmüştür. Bununla birlikte sigara yerine kendinizi oyalayabilecek şeyler bulmanın da faydalı olduğu bilinmektedir. Bir yürüyüşe çıkmak ve yürüyüş yapmak, bu süre zarfında da sigaradan uzak durmak buna bir örnektir. Farklı bir sporla uğraşmak, canınız sigara çektiğinde yiyebileceğiniz bir şeyler almak yine yapılabilecek şeyler arasında yer almaktadır.

Sigara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER