Spor Bakanı Bak'tan Fatih Terim Yorumu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Spor Bakanı Bak'tan Fatih Terim Yorumu
28.07.2017 15:47:08

 

Spor Bakanı Bak'tan Fatih Terim Yorumu

GENÇLİK ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, incelemelerde bulunmak üzere Rize’ye geldi. Bak, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantı sırasında kendisini arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştü.

 Ankara’dan uçakla Trabzon’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, karayolu ile geldiği Rize’nin Derepazarı İlçesi’nde bir restoranda basın mensupları ile bir araya geldi. Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Ak Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Hikmet Ayar ile İl Başkanı Muhammed Avcı ve bakanlık bürokratlarının eşlik ettiği toplantıda açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize’de olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek Cumhurbaşkanı ve Başbakanın taktirleri ile bakan olarak atanmasının gururunu yaşadığını söyledi.


Bu gururun Rize’ye ait olduğunu ifade eden Bak, “Rize’de bu toprakların çocuğu Cumhurbaşkanımız Rize’mizi her zaman projeleri ile yaptığı işleri destekliyor. Onunla gurur duyuyoruz. Onun açtığı yolda yürümeye devam ediyoruz. Bu süreçte Rize’mize hizmet eden değerli bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. Rize’mize başta spor ve diğer hizmetlerin getirilmesinde noktasında birlikte çalışacağız. Biz bir ekibiz. AK Parti’de ‘ben’ yok ‘biz’ var. Birlikte güçlüyüz. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi biz bu millete hizmet etmeye devam edeceğiz."dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARADI
Basın toplantısı sırasında korumalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aradığını belirterek telefonu Bakan Bak’a uzattı. Konuşmasına ara veren ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Bak, ardından “Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletiyorum. Kendisi çalışmalarımızda başlarılar diledi” diyerek toplantısına kaldığı yerden devam etti.
“UYUŞTURCU İLE MÜCADELEYE YÖNELİK PROJELERİMİZ OLACAK”
Bakanlık görevi sırasında Rize’nin desteğini beklediğini ifade eden Bakan Osman Aşkın Bak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Biz daha yolun başındayız. İnşallah diğer bakanlarımızın Rize’ye yaptığı hizmetler gibi bizde hayırlı hizmetler yapmak istiyoruz. Rizeli hemşerilerimize layık olmak için elimizde geleni yapacağız. Allah utandırmasın. Biz birlikte Rize’miz için başarılı işler gerçekleştireceğiz. Bu noktada sporda da bizim bir avantajımız şu. Sporu seven, gençliği seven vizyonu olan çok değerli bir spor adamı Cumhurbaşkanına sahibiz. AK Parti hükümetleri döneminde spora yapılan yatırımlar ortada. İnşallah bu yatırımlar durmadan devam edecek. Özellikle uyuşturucu ile mücadele ve terörle mücadele sonrası Doğu ve Güneydoğuda o gençlere ulaşma açısından İçişleri Bakanlığımız ve diğer bakanlıklarımızla birlikte çalışmalar yürüteceğiz. İlk Bakanlar Kurulu toplantısına katıldım. Orada da bunu değerlendirdik. Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile beraber gençlerimize yönelik projeleri yürüteceğiz.”

FATİH TERİM’İN MİLLİ TAKIMDAN AYRILMASI SORULDU

A Milli Futbol Takımı’nda Fatih Terim’in görevden ayrılmasının ardından yaşanan tazminat tartışmalarına yönelik bir soru üzerine Bakan Osman Aşkın Bak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Futbol Federasyonu özerk bir yapıya sahip. Kendilerinin yaptığı sözleşeme de federasyon başkanı ile teknik direktör arasında yapılan bir protokoldür. Bu sorunları çözmek için federasyon başkanı ile Fatih Terim bir araya geldiler. Bu sorunu kendi açılarından bir çözüme kavuşturdular. Teknik konuları kendileri çözecektir. Bize düşen şudur. Fatih Terim bu ülkeye hem futbolcu, hem teknik direktör olarak, hem de yurt dışında çeşitli takımları çalıştırarak önemli başarılar elde etmiş bir teknik adamdır. Kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Türk sporu yoluna devam edecektir. İnanıyoruz ki milli takımımız ve Türk sporu bu süreçte yoluna devam edecek. Diğer konular zaten teknik konular. Onu Futbol Federasyonu ile beraber Fatih Terim birlikte çözecektir.”

Bakan Osman Aşkın Bak, toplantının ardından Rize Valiliği’ne geçti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Fatih Terim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER