Suat Kılıç’ı Sahneye Yusuf Ziya Yılmaz mı Sürüyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Suat Kılıç’ı Sahneye Yusuf Ziya Yılmaz mı Sürüyor!
23.09.2020 10:03:30

 

Suat Kılıç’ı Sahneye Yusuf Ziya Yılmaz mı Sürüyor!

Samsun eski milletvekili ve Gençlik Spor eski Bakanı Suat Kılıç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği resim ile birlikte Samsun siyasetine çok hızlı girişinin arkasında Samsun Büyükşehir eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın olduğu ileri sürüldü.

Suat Kılıç’ın Cumhurbaşkanıyla görüşmesinin randevusuz bir şekilde gerçekleştirildiği ve bağlantıyı yapanın aktif ve etkin bir siyasetçi olduğu da konuşulurken, bu siyasetçinin Suat Kılıç’ın bakanlığı döneminde düzinelerce işler almış ve siyasi dayanışmaları seneler öncesine dayanan biri olduğu da iddia edildi.

Öte yandan, Mustafa Demir’le beraber samsunun siyasi dinamikleri değişmeye başlayınca, Samsun’un tasfiye olan vesayetçi takımın Suat Kılıç planını devreye koydukları da iddia ediliyor.

 

İddialara göre senaryo şu şekilde gelişecek;

“İlk önce Kılıç ismi ortaya atılacak, Samsun’a yabancı ve Mustafa Demirin siyasetiyle iyice yalnızlaşan vekillerin desteğiyle kamuoyu oluşturulacak, ardında da Mustafa Demiri yıpratmaya başlayacaklar. Plan tutarsa Demirin yerine Kılıç geçecek. Kılıç’ın yeniden siyaset sahnesinde tutunması ise Samsun’da Yusuf Ziya Yılmazlı günlerin geri gelmesi anlamına gelir.”

Suat Kılıç Gençlik Spor eski Bakanı Suat Kılıç Gençlik Spor eski Bakanı Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan Samsun Mustafa Demir Yusuf Ziya Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakan akkan     0000-00-00 Suat Kılıçın adı bile ödünüzü patlatmış. Nasıl saldırıyorsunuz çok komik
vatandaş     2020-09-25 senaryo bitmez
GALERİLER