Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar BİM, A101 Ve ŞOK Marketlerine Savaş Açtı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar BİM, A101 Ve ŞOK Marketlerine Savaş Açtı!
31.03.2020 12:57:35

 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar BİM, A101 Ve ŞOK Marketlerine Savaş Açtı!

Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar tarafından başlatılan yardım kampanyasına destek olmayan ve ilçede faaliyet gösteren A101, BİM ve ŞOK marketleri için boykot çağrısı yaptı.

Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, korona virüs salgını nedeniyle evden çıkamayan ve maddi durumu zor olanlar için yardım kampanyası başlattı.

Tekkeköy ilçesindeki irili ufaklı tüm esnaf ve ticarethanelerden yardım kampanyasına destek verdiklerini belirten Togar, ilçede failiyet gösteren A101, BİM ve ŞOK marketlerinin yardım kampanyasına destek olmadıklarını belirtti.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, milletin zor anında yanında olmayan A101, BİM ve ŞOK marketleri için Tekkeköylü vatandaşlardan bu marketler zincirinden alışveriş yapmayarak boykot etmelerini istedi.

 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Değerli Hemşehrilerim; Bildiğiniz üzere İçişleri Bakanlığımız 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. Bizlerde Tekkeköy Belediyesi olarak genelgenin yayınlandığı akşamdan başlayıp bu güne kadar 65 yaş üstü insanlarımızın ve özellikle bu süreçte işyerlerinin faaliyete, üretime ara vermesi nedeni ile geçinmekte sıkıntı çeken lokanta, kahvehane, çay ocağı, berber, inşaat gibi yerlerde çalışan ve günlük kazançları ile evini geçindiren ailelerimize sahip çıkmak adına onların ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik. Türkiye’de örnek olan gün vefa günüdür paylaşma günüdür adı altında “BİR KOMŞUNA DA SEN SAHİP ÇIK TÜRKİYE” kampanyasıyla en alt gelir grubundan en üst gelir grubuna bütün insanlarımızı, işadamlarımızı, hayırseverlerimizi bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet ettik. Tahminlerimizin çok üstünde bir ilgi alaka ve mutluluk verici bir katılımla gururlandık. Kıymetli Tekkeköylüler; İlçemizdeki ulusal ve yerel marketlerimizin sahipleri ve yöneticileriyle bizzat görüşerek kampanyamıza destek istedik. Yapılan görüşmeler sonucunda ilçemizde ticari faaliyetlerini sürdüren 3 market hariç tüm marketlerimiz devletimizin ve milletimizin emrinde olduklarını ifade etti. Öncelikle bu zor günlerde halkımızın yanında olan vefakâr ve kadirşinas işletmelerimize ilçemiz halkı adına şükranlarımı sunuyor, bol kazançlar temenni ediyorum. Bu vesile ile değerli hemşehrilerimizin bir konuya dikkatlerini çekmek istiyorum; Kampanyamıza destek vermeyenler, bu zor günlerde ülkemizin ve halkımızın yanında olmayanlar; şehrimiz genelinde mantar gibi şube açıp, her gün bu şehrin milyonlarca lirasını alıp şehir dışına taşıyanlar..! İnanıyorum ki saygıdeğer halkımız bundan sonra alışverişlerini yaparken bu günleri göz önünde bulunduracak, bu zor günlerde kendilerine karşı duyarsız kalanlara gereken ekonomik ambargoyu uygulayacaklardır. Bilgilerinize arz ederim.

A101 BİM ŞOK Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Hasan Togar Tekkeköy Belediyesi Samsun Tekkeköy Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2020-03-31 Aynı haber sabah halk gastesinin sitesinde de vardı, öğleden sonra uçmuş...yardım ettiler galiba :) :) :)
Vatan DAŞTAN     2020-03-31 Bu marketlerde AFEDERSİNİZ ermeniler çalıştığı için başkana sonuna kadar katılıyorum.Bu marketlerden biri çalışanlarına 100 TL lik yardım çeki dağıtıp 8000 market çarpı 4 çalışan eşittir 3 trilyon 200 bin TL yardım ettiği için de mümkünse ruhsatları iptal edilmelidir.
GALERİLER