Vekil Adaylığı İçin Partimize Gelenler Var
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vekil Adaylığı İçin Partimize Gelenler Var
17.11.2022 16:07:37

 

Vekil Adaylığı İçin Partimize Gelenler Var

Saadet Partisi (SP) Samsun İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Salih Şen, önümüzdeki genel seçimlerde 97 seçimlerinde yakaladıkları başarıyı yakalayı hedeflediklerini söyledi. Şen, "Hedefimizde 3 vekil çıkartmak var" dedi.

Saadet Partisi (SP) Samsun İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Salih Şen, Samsun İnternet Medya temsilcileriyle yaptığı sohbet toplantısında, kendisine yöneltilen gündeme dair sorulara yanıt verdi.

24 Haziran 2023'te gerçekleştirilmesi planlanan genel seçimler için yoğun çalışma halinde olduklarını belirten SP Samsun İl Başkanı Salih Şen, milletvekili aday adaylıklarıla ilgili soruya şu yanıtı verdi: "Saadet Partisi, prensipleri olan bir partidir. Partimizin prensiplerine uyan herkes, bize gelip aday adayı olmak üzere başvurabilir. Son günlerde il başkanlığımıza gelerek, aday adayı olmayı düşündüklerini veya olmaya karar verdiklerini dile getirenler var. Bunlar olacaktır ve daha da artacaktır." 

 

"KARARSIZLARI PARTİMİZE DÖNDÜRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Seçimlerde adayların da büyük önem taşıdığını ifade eden Salih Şen, "Oy oranımız adaylarımıza da bağlı olarak artacaktır. Bizim oylarımız bir anda büyüyebilir. Bir anda da küçülebilir. Biz misyon partisiyiz. Biz dava partisiyiz. Arazide gezdiğimizde görüyoruz ki toplumda siyasal iktidara çok büyük tepki var. O tepki sandıkta nasıl ve nereye yansır bilemeyiz ama neticede biz o kararsızları partimize döndürmekle mükellefiz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor" dedi.

 

"3 VEKİL ÇIKARTTIK VE 4'ÜNCÜSÜNÜ ALMAK ÜZEREYDİK"

Samsun'un Türkiye ortalaması bir şehir olduğunu ifade eden Salih Şen, "Türkiye ortalamamız neyse Samsun'da da aşağı yukarı ortalamamız odur. Son seçimlerde yüzde 3.03 oyumuz vardı. Bu oy oranı yerel seçimlerle ilgiliydi ama nihayetinde biz Türkiye'de 96-97'de yüzde 23-24 bazında bir oy aldık ve 3 tane milletvekili çıkarttık hatta 4'üncüsünü de almak üzereydik. Biz şimdi geçmişe bakıyoruz ama geçmişe takılıp kalmıyoruz" diye konuştu.


 

"HEDEFİMİZDE ESKİSİ GİBİ 3 VEKİL ÇIKARTMAK VAR"

Samsun'da siyasi partilerin il başkanlarının '8 vekil çıkartacağız' ve '4 vekil çıkartabiliriz' şeklindeki söylemlerine yanıt veren ve hedeflerinden söz eden Salih Şen, "Biraz gerçekçi bakmamız lazım. Gerçekçi baktığımız zaman bizim hedefimiz, Samsun'da Milli Görüşü en güzel şekilde temsil etmek ve iktidara gelmektir. Biraz önce de söylediğim gibi, biz o zaman tek başımıza girdiğimiz seçimde 3 tane vekil çıkarttık. Bugün de o başarıyı yakalamak, çıkarttığımız 3 vekili ve hatta 4'üncüsünü zorlamak istiyoruz. Hedefimiz bu yakaladığımız başarıyı, bundan sonra da yakalamaktır" şeklinde konuştu.

Vekil Adaylığı İçin Partimize Gelenler Var
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Behzat KAHVECİ     0000-00-00 Kişi ; kendini bu kadar nasıl ,neden kandırmak durumuna düşer . Alacakları oy son seçimde aldıklarının bile altında olacak . Davasını düşmanı ile aynı yatağa girerek satanları bu millet çok iyi satmasını biliyor.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri