Yakakent Belediye Başkanı sessizliğini bozdu: Sürecin mağdurlarından birisiyim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yakakent Belediye Başkanı sessizliğini bozdu: Sürecin mağdurlarından birisiyim!
24.11.2021 11:02:34

 

Yakakent Belediye Başkanı sessizliğini bozdu: Sürecin mağdurlarından birisiyim!

​Samsun Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, hakkındaki göçmen kaçakçılığı iddialarına sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Kıyma, “2020 yılında aralarında CHP’li belediyelerin de yer aldığı farklı partilerden belediyelere, Uluslararası Çevre ve Kültür Etkinliklerine katılma yönünde sunulan projelerden olmak üzere, belediyemize de bu amaçla başvuruda bulunulmuştur” diyerek şöyle devam etti.

BEN DE MAĞDURUM

“Söz konusu başvuru, mevzuata uygunluğu nedeniyle Belediye Meclis  gündemine alınmış, meclisimizde bulunan AK Parti, İyi Parti ve CHP’li meclis üyelerinin tamamının oyu (oybirliği) ile  projeye katılım yönünde kararı alınmıştır.

 Projede yer alan herkesin adli sicil kayıtları, projeye katılımdan önce belediyemizce ilgililerden alınmıştır.  Ancak kişilerin geri dönüş yapmamaları ve usulsüz işlemlerinin tespiti nedeniyle, hemen  pasaportlarının iptali için ilgili nüfus  vatandaşlık müdürlüğüne yazı yazılmış ve gerekli iptal sağlanmıştır. İlgili makamlara bilgilendirmeler yapılmıştır.

HİZMET VE KAZANIMLARI GÖLGELEMEK İSTİYORLAR

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Baş Müfettişliği tarafından Belediyemizde gerekli incelemeler yapılmış ve ilgili kişiler nezdinde Bakanlık onayı ile adli soruşturma başlatılmıştır. Sürecin mağdurlarından biri olduğum hususunun, soruşturma ve ilerleyen süreçlerde ortaya çıkacağı kanaatindeyim.

Hal böyle iken CHP Samsun İl Başkanı, CHP’li SBB Grup Başkan vekili Atilla Tekcan, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın yargıya intikal etmiş bir konu hakkında sonucunu beklemek varken, Yakakent İlçemizin AK Partili Belediye döneminde kavuştuğu hizmet ve kazanımlarını gölgeleme çabaları beyhudedir. Güneş balçıkla sıvanmaz.

Yakakent İlçemize 7/24 belediye hizmetlerimizin yanında, dönemimizde İlçemize kazandırdığımız;

• Kanalizasyon ve ileri biyolojik arıtma tesisi

• Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi

• Yarı kapalı pazaryeri

• 50 Yataklı Alaçam - Yakakent Devlet Hastanesi

• İlçemizin doğalgaza kavuşması

• Yeni hükümet konağı

• 1.Sınıf atık ayrıştırma merkezinin yapılması

• Çam Gölü Mesire Alanının onarım ve düzenlemesi

• Bisiklet yolu

• Millet Bahçesi yapılması

• Su değirmenlerinin yeniden hayat bulması…

Gibi birçok yatırım ve hizmetlerden dolayı Yakakentli hemşehrilerimizin, AK Partimize ve Belediyemize güven ve desteği artarak devam etmektedir.

Yakakent Belediye Başkanı sessizliğini bozdu: Sürecin mağdurlarından birisiyim!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yagiz     0000-00-00 Hoppala duygu sömurusu yok ağlamak yok erkek gibi dik dur kivirma kivircaksan samsuna gazinolarda iş bak
GALERİLER