YEDAŞ’tan Kızılay’a Kan Bağışı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YEDAŞ’tan Kızılay’a Kan Bağışı
17.11.2022 13:05:13

 

YEDAŞ’tan Kızılay’a Kan Bağışı

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ) çalışanları, Kızılay’a kan bağışında bulunarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay’a desteğini sürdürdü.

Şirket olarak Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde hizmet verdiklerini ve sadece enerji alanında değil sosyal alanda da her zaman sivil toplum örgütlerinin yanında olduklarını belirten Yeşilırmak Elektrik Dağıtışım A.Ş Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, " Bizler sadece enerji alanında değil sosyal alanlarda da vatandaşın yanındayız. Amacımız dayanışmayla vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak. Bizde bu bölgeye hizmet verdiğimizden ötürü YEDAŞ olarak tüm çalışanlarımız ile birlikte kızılay'a kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında destekte bulunuyoruz" dedi. Çalışanların kan bağışında bulunmalarından dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade eden Genel Müdür Bora, " Kan bağışının tek kaynağı insandır. Asli görevimiz tüm tüketicilerimize kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmeti sunmak ama içerisinde bulunduğumuz topluma değer katmak gibi bir misyona da sahibiz.” dedi.

Çalışanlar ve yöneticiler, Genel Müdürlük otoparkında kurulan stantta kan bağışında bulundu. Kampanyaya şirkete gelen vatandaşlar da katıldı. Sabah saat 09:30'da başlayan kampanya yoğun ilgi nedeniyle akşam saat 18.00'ya kadar devam etti.

Samsun Türk Kızılay’ı yetkilileri ise “Türkiye’de tedavi için kan ve kök hücre bekleyen pek çok hasta var. Toplumsal farkındalık bu konuda önemli. Kan acil ihtiyaçtır, gönüllü ve karşılık beklemeden, düzenli olarak bağışçısı sayısının artırılması gerekmektedir. Bununla ilgili olarak yaptığımız çalışmalar ve düzenlediğimiz kampanyalar umut verici. YEDAŞ çalışanlarının kan ve kök hücre bağışında bulunmalarından dolayı YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir BORA ve çalışanlara kampanyaya gösterdikleri destek ve ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

 

YEDAŞ’tan Kızılay’a Kan Bağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri