Yeni Canik Hükümet Konağı inşaatı hızla ilerliyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yeni Canik Hükümet Konağı inşaatı hızla ilerliyor
16.03.2022 11:27:32

 

Yeni Canik Hükümet Konağı inşaatı hızla ilerliyor

2021 yılı Mart ayında inşaat çalışmalarına başlanan ve yaklaşık 25 milyon TL’ye mal olacak olan yeni Canik Hükümet Konağının inşaatı, ilçenin kalbi konumundaki bölgede hızla ilerliyor.

Toplamda 6.757 m² alan üzerine projelendirilen ve bugün itibarıyla yaklaşık yüzde 60  fiziki gerçekleşme oranı yakalanan 3 katlı yeni hükümet konağıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, inşaatın bu yıl içerisinde tamamlanmasıyla vatandaşlarımızın Canik ilçemizdeki İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Tapu Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşlarındaki hizmetlere tek bir adresten ulaşabileceğini ifade eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yeni hükümet konağı binasının ilimiz ekonomisinin önemli lokomotiflerinden birisi olan Canik ilçemizde yürütülen kamu hizmetlerinin kalitesini ve hizmet standartlarını artıracağını belirterek, “Çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde modern bir mimariyle projelendirilen yeni hükümet konağımız bunun yanında geleneksel mimari dokusuyla da tarihi ve kültürel değerlerimizi yansıtacaktır.

Tüm kurumlarımızın vatandaş odaklı hizmet sunumunu kolaylaştıracak şekilde dizayn edilen ve işlemlerin daha sağlıklı, hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesine imkan sağlayacak olan yeni hükümet konağımızın Canik ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Yeni Canik Hükümet Konağı inşaatı hızla ilerliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER