YEPAŞ’tan abonelerine Fazla okuma yapılmış bizi ara!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YEPAŞ’tan abonelerine Fazla okuma yapılmış bizi ara!
27.08.2021 14:16:26

 

YEPAŞ’tan abonelerine Fazla okuma yapılmış bizi ara!

Yeşilırmak Elektrik Pazarlama Anonim Şirketi YEPAŞ tarafından yapılan duyuruda, elektrik dağıtığım şirketi tarafından Samsun’da bazı bölgelerde standart sayaç okuma süresinin aşan faturalar oluşturulduğu için abonelerinden faturaları taksitlendirmek için şirketi aramaları istendi.

 

 

Bölgedeki abonelerin mevsimsel kullanım durumunda olanların haricinde tamamı aylık olarak okunmakta ve elektrik faturaları standart uygulamada 25 – 35 günlük tüketimlere göre düzenlendiği belirtilen duyuruda ancak denilerek şu açıklama yapıldı;

 

“Ancak Ağustos dönemi içinde okuma işlemini yapan bölgedeki elektrik dağıtım şirketi tarafından, okuma performansını artırmak adına sayaç okuma termin programlarında bir düzenleme yapmış olup bu kapsamda Samsun ilinin bazı bölgelerin de standart sayaç okuma süresini (25 – 35 gün) aşan faturalar oluşmuştur.

 

TELEFON NUMARASI OLANLARA MESAJ ATIYORUZ

 

YEPAŞ olarak okuma süresi standart süreyi aşan müşterilerimize sistemde kayıtlı telefon numaraları üzerinden SMS ile bilgilendirme yapılmakta ve söz konusu faturaların okuma süresinin artmış olması sebebiyle faizsiz taksitlendirme yapabilecekleri konusunda bilgilendirmeler yapılmaktadır.

 

Bu kapsamda gönderilen SMS’e dönüş yapan müşterilerimizin talepleri doğrultusunda faturaları otomatik olarak taksitlendirilmektedir.

 

TELEFONU NUMARASI BİZDE OLMAYANLAR BİZİ ARASIN

Sistemde kayıtlı telefon bilgisi olmayan müşterilerimiz ise N Kolay Yetkili İşlem Merkezlerimize başvurmaları halinde aynı haktan faydalanabilmektedirler.

 

Müşterilerimizin işlem yaptırabilecekleri N Kolay Yetkili İşlem Merkezlerimizin adreslerini https://www.yepas.com/destek-ve-iletisim/musteri-hizmetleri-merkezlerimiz/  adresinden öğrenebilirler.

 

Okuma süresine bağlı olarak faturaların artmış olmasının yanı sıra Temmuz ve Ağustos dönemleri yüksek sıcaklıklar sebebiyle elektrik tüketiminde rekorlarının kırıldığı dönemler olmuştur. Bölgemiz de de yoğun olarak hissedilen sıcaklıklar sadece klima tüketimlerinde artışlara sebep olmamış tüm elektrikli cihazların tüketimlerinde artışlara söz konusu olmuştur.  Bu durumda elektrik tüketimlerinin artmasına, dolayısıyla artan elektrik faturalarına sebep olmuştur.

 

Ayrıca, bazı müşterilerimizden gelen şikâyetlerde, bu dönemde düzenlenen elektrik faturaların zamlı elektrik tarifeleri üzerinden düzenleneceği yönünde endişe duydukları görülmektedir.

Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)  tarafından açıklanan ve 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle tüm abone grupları bazında geçerli olan tarifelerde  %15’lere varan oranlarda artışlar yapılmıştır.

Ancak Elektrik Piyasası mevzuatı gereği, fiyat artışından önceki dönemleri kapsayan tüketimlerin yeni fiyatlarla düzenlenmesi söz konusu olmayıp, faturalar ilk ve son okuma tarihleri arasında geçerli olan elektrik fiyatlarının ortalaması üzerinden düzenlenmektedir.

 

Şöyle ki;  15 Haziran – 15 Ağustos dönemi arasında okuması yapılan 60 günlük bir faturanın 15 Haziran – 1 Temmuz arasındaki tüketimi eski fiyattan, 1 Temmuz – 15 Ağustos arasında ki tüketimi ise yeni fiyattan hesaplanmaktadır. Bu konuda müşterilerimizin herhangi bir tereddüt duymasına gerek yoktur.

 

Müşterilerimiz, tüm bu uygulamalar hakkında bilgi almak, talep ve şikâyetlerini 444 55 23 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden www.yepas.com internet sayfamız ve YEPAŞ Mobil uygulamamız üzerinden 7 gün 24 saat bizlere iletebilirler.

 

YEPAŞ’tan abonelerine Fazla okuma yapılmış bizi ara!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kadir     0000-00-00 Yepaş sizin yalanlarınızın içine bu millet tükürsün. İşiniz gücünüz soygunculuk. Allah sizin belanızı versin
GALERİLER