AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Melike Aktel Karaçor Aday Adayı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Melike Aktel Karaçor Aday Adayı
21.03.2023 17:50:18

 

AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Melike Aktel Karaçor Aday Adayı

Samsun'da AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi iken istifa eden gazeteci Melike Aktel Karaçor, 28'inci Dönem Milletvekili Seçimleri için 'aday adayı' olduğunu açıkladı

Samsun'da son olarak AK Parti İl Yönetimi'nde Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen gazeteci Melike Aktel Karaçor, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 28'inci döneminin 600 yeni üyesinin belirleneceği seçimlerde partisinden 'Samsun Milletvekili' olabilmek için kolları sıvadı.

'TÜRKİYE YÜZYILI' HEDEFİ

Melike Aktel Karaçor, resmi başvurusunu sosyal medya hesaplarından, "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefi ile çıktığımız bu yolda, 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için başvurumu AK Parti’den yapmış bulunmaktayım. Siz değerli dostlarımın destek ve dualarını bekliyorum" ifadeleriyle duyurdu.

HALKA HİZMET İÇİN SİYASET

Daha sonra kısa bir değerlendirmede bulunan Melike Aktel Karaçor, AK Parti'nin Türkiye'ye büyük ve unutulmaz hizmetler verdiğini hatırlatarak, "AK Parti ülkemizde siyasetin 'hizmet için' olması gerektiğini göstermiştir. Bu hizmet anlayışına TBMM çatısı altında katkı sağlamak, şehrimize, bölgemize, ülkemize faydalı olabilmek hedefiyle yola koyuldum. Önce partimizin, sonra halkımızın bana bu fırsatı vermesi halinde var gücümüzle halkımıza hizmet edeceğim" dedi.

MELİKE AKTEL KİMDİR?

-1980 yılında Artvin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Samsun’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Çalışma hayatıma 1997 yılında Türkiye’nin ilk yerel televizyon kanalı Kanal S’de muhabir olarak başladı. Ardından aynı televizyon kanalında Haber Spikeri ve Haber Müdürü olarak görev yaptı.

2001 yılında Ekip Gazetesi’nde meslek hayatına devam etti. Burada politika muhabirliği görevini üstlendi.

Atakum Belediyesi’nin AK Parti'ye geçtiği ilk dönemde (2004 - 2009 yılları arasında ) Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinde bulundu. 2011 yılında Aktel Ajans adıyla kendi şirketimi kurdu. 60'ıncı Hükümet'te Bayındırlık ve İskân Bakanlığı yapan 22,23 ve 24. dönem Samsun Milletvekili Mustafa Demir’in bütün seçim kampanyalarını yönetti.

2019 - 2020 yıllarında ise Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Basın Danışmanlığı görevini yürüttü.

Melike Aktel, birçok siyasinin seçim kampanyalarını yürüterek danışmanlıklarını yaptı. 2020 yılında AK Parti Samsun İl Yönetimi'ne seçildi. Burada Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler alan Melike Aktel, evli ve 2 çocuk annesi.

AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Melike Aktel Karaçor Aday Adayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri