Advert
Asteriks 2017 Yılında Koronavirüs İle Savaşmış!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Asteriks 2017 Yılında Koronavirüs İle Savaşmış!
14.09.2020 13:00:44

 

Asteriks 2017 Yılında Koronavirüs İle Savaşmış!

Roma istilasına karşı koyan kahraman Galyalıların maceralarından oluşan meşhur Asteriks çizgiromanının 2017 yılındaki bir macerasında yer alan Koronavirüs izleri özellikle çocuklar arasında şaşkınlık oluşturdu.

İşin daha da tuhafı çizgi romanın 1977’de Goscinny’nin ölümünün ardından tek başına Asteriks’i çizmeye devam eden Uderzo’nun da geçtiğimiz günlerde Koronavirüs’ten öldüğü iddia ediliyor.

Ailesi Uderzo’nun Neuilly’deki evinde kalp krizi geçirdiğini, vefatının Koronavirüs ile ilgili olmadığını açıklamış olsa da bu dedikodunun önüne geçilemiyor.

Asterix’in 2017 tarihli ‘Asterix and the Chariot Race’ - Asteriks ve İtalya Yarışı kitabında Koronavirüs bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Asterix ile Obelix Türkçe isimleriyle Asteriks ve Oburiks, bu macerada Koronavirüs ile yarışa giriyorlar.

Çeşitli at arabalarıyla yapılan müsabakada, Koronavirüs gülen maskesiyle dikkat çekiyor.

Coronavirus kelimesi her ne kadar 1960’lı yıllardan beri bilimsel bir terim olarak sözlüklerde karşımıza çıkıyor olsa da çizgi roman, virüsü ‘karakterleştiren’ ilk çalışma olabilir.

Eser, ‘Asteriks ve İtalya Yarışı’ adıyla 2017 yılındaki İtalya baskından bir yıl sonra Türkçe’ye çevrilerek Türkiye’de de yayınlandı.

Asteriks Koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert