Başkan Demirtaş Ekibini Deprem Bölgesine Uğurladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Demirtaş Ekibini Deprem Bölgesine Uğurladı
10.03.2023 15:25:43

 

Başkan Demirtaş Ekibini Deprem Bölgesine Uğurladı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, deprem bölgesindeki hasar tespit çalışmalarına mühendisleriyle de destek veriyor.4 kişiden oluşan ekip, çalışmalara katılmak için deprem bölgesine gitti.

Depremin yaralarını sarmak için tüm imkanlarını seferber eden İlkadım Belediyesi, araç, ekipman, personel ve insani yardımlarının yanı sıra bölgede hasar tespit çalışmalarına da destek veriyor. Deprem bölgesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kendilerine verilen bölgelerde hasar tespit çalışmalarına görev alacak Fen İşleri’nde görevli mühendisler yolculuk öncesi Başkan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Yıkımı olan bölgelerin tekrar yapılmasından, tekrar inşa süreçlerinde ne gibi önemli kriterlere dikkat edilmesi gerektiği konusunda yapacağınız analizler hem belediyemize hemde deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan desteğe katkı olacağını kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Deprem felaketini yaşayan illerimize desteğimiz sadece insani yardım, makine ve ekipmanla sınırlı kalmıyor, bölgeye mühendislik hizmeti de veriyoruz. Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere deprem bölgesinde daha önceden 50 kişilik ekibimizi göndermiştik. Takviye olarak hasar tespit çalışmaları içinde 4 kişiden oluşan mühendis ekibimizi daha çalışmalara destek vermek üzere afet bölgesine uğurluyoruz.” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Demirtaş deprem bölgesine yola çıkacak olan teknik ekibe hayırlı yolculuklar dileyerek, “Cenab-ı Allah bu milletimizi, kazadan, beladan korusun, inşallah sağlıkla gidip gelmenizi temenni ediyoruz. Sizleri uğurluyor, Mevla’mıza emanet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Demirtaş Ekibini Deprem Bölgesine Uğurladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri