Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 17-06-2024 16:16

Bayram ve zaman!

Bayramınız mübarek olsun dostlar. Mübarek bereket demekmiş. Öğrendiğimde içimde bir heyecan oldu. Herkes birbirine bu şekilde dua eder bayramlarda. Bereketli olsun. Umarım kollektif bir bilinç olur.

Bayram ve zaman!

 Huzura hasret yüreklerimiz huzura kavuşur. Sükuna hasret bedenlerimiz sakinleşir. Niyetlerimiz yani kararlılıklarımız belirlenir. Kelimelerimiz netleşir. İçinde bulunduğumuz durumumuz bereketlenerek sabitlenir.

Dünyanın zor günlere gebe olduğunu görmemek için kör olmak gerek. Yürekleri delen çığlıkları duymamak için sağır olmak gerek. Yaşananların verdiği hasarı konuşmamak için dilsiz olmak gerek. Lakin yeryüzünün bu kadar zulüm aldında kaldığını görmek için  ne körüz, ne sağır ne de dilsisiz. Ateş bacayı sardı, evlerimizin içine düştü. Ne kadar kaçsak da bu yükleri artık bu beden kaldıramaz oldu. 

Bir doğuş hikayesi yazmak, yapılan bu dualarla ayağa kalkarak yaşadığımız ortamda hayatımızı bereketli kılmak, bu davete icabet ederek mübarek olma yarışına girmeliyiz. Zira insanlığın dibe vurduğu anın içinde biz de yok olmakla yüz yüzeyiz.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

adminadmin