CHP Önünde Adalet Nöbeti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Önünde Adalet Nöbeti
15.04.2023 12:19:23

 

CHP Önünde Adalet Nöbeti

Haksız yere işten çıkarıldığını söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanı Numan Büyükhan CHP Genel Merkezi önünde adalet bekleyişini sürdürüyor. Hakkını arayan Büyükhan genel merkez önüne bir siyah çelenk bıraktı.

CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin işsiz bıraktığı Numan Büyükhan, CHP Genel Merkezi önünde adalet bekleyişini sürdürüyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ndeki işinden haksız yere çıkarılan 3 çocuk babası Büyükhan, Ankara'daki eylemine parası kalmadığı için son vermek zorunda kalmıştı.

Cebinde kalan son parasıyla Tekirdağ'a dönen Büyükhan, kredi çekemeyince tefeciye düştü. Tüm bunlara rağmen haksızlığın giderilmesi için CHP'den hâlâ bir ses çıkmadı. Hakkını aramaktan vazgeçmeyen Büyükhan, "Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden önce 'Kazandığımız belediyelerde hiçbir işçiyi, kardeşimizi işten çıkarmayacağız' sözü vermişti.

ŞEREF SÖZ VERMİŞTİ

Ama sözünü tutmadı. Benim gibi binlerce işçi işsiz kaldı. Ben haftalardır protestomu sürdürüyorum. İşim olmadığı için kredi çekemedim. Tefeciye gitmek zorunda kaldım. Mağduriyetimi gidermek adına hiçbir adım atılmadı. Hakkımı aramaktan vazgeçmeyeceğim. Bu siyah çelengi de sözünde durmayıp işten çıkardıkları tüm işçiler adına bırakıyorum" dedi. Siyah çelengi genel merkezin önüne bırakmaya çalışan Büyükhan'a güvenlik görevlileri müdahale etti.

Kaynak: SABAH - Rana BÜYÜKTAŞ

 

CHP Önünde Adalet Nöbeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri