En yüksek asgari ücret hangi ülkede?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
En yüksek asgari ücret hangi ülkede?
08.08.2023 18:32:22

 

En yüksek asgari ücret hangi ülkede?

Asgari ücretin en fazla olduğu ülkeler belli oldu. İşte asgari ücretin en fazla ödendiği 5 ülkeyle ilgili bilgiler.

Dünya genelinde çalışanların en çok merak ettiği konulardan biri de ücretlerdir. Özellikle asgari ücretler, çalışanların yaşam standartlarını belirleyen önemli bir unsurdur. Bu nedenle, en yüksek asgari ücretin olduğu 5 ülkeyi sizler için derledik.

1. Lüksemburg: 2.846 Euro

Lüksemburg, Avrupa'nın en zengin ülkelerinden biri olarak bilinir. Bu zenginliği, ülkedeki yüksek asgari ücret de destekler niteliktedir. Lüksemburg'da asgari ücret, saatlik olarak hesaplandığında ortalama 11 Euro'ya denk gelmektedir.

2. Avustralya: 2.582 Dolar

Avustralya, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Ülkede asgari ücret, saatlik olarak hesaplandığında ortalama 19.84 Avustralya Doları'na denk gelmektedir.

3. Yeni Zelanda: 2.400 Dolar

Yeni Zelanda, dünyanın en güvenli ve yaşanabilir ülkelerinden biridir. Ülkede asgari ücret, saatlik olarak hesaplandığında ortalama 18.90 Yeni Zelanda Doları'na denk gelmektedir.

4. İrlanda: 1.656 Euro

İrlanda, Avrupa Birliği'nin en hızlı büyüyen ekonomilerinden biridir. Ülkede asgari ücret, saatlik olarak hesaplandığında ortalama 10.20 Euro'ya denk gelmektedir.

5. Hollanda: 1.615 Euro

Hollanda, Avrupa'nın en gelişmiş ve refah seviyesi yüksek ülkelerinden biridir. Ülkede asgari ücret, saatlik olarak hesaplandığında ortalama 9.82 Euro'ya denk gelmektedir.

Kaynak: yenidevir.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı