İstanbul’u da Başkent Yapacağız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İstanbul’u da Başkent Yapacağız!
07.08.2023 12:12:34

 

İstanbul’u da Başkent Yapacağız!

Gazeteci Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın cuma hutbesini eleştirirken "Hedef çok açık. Öğrenciler bahane. Türkiye'de tatil günü olarak pazar günü yerine cuma günü ilan etmek" dedi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Cuma hutbesi fatih Altaylı’yı da rahatsız etti.

Hutbede, "Çalışanlarımızın ve öğrenci kardeşlerimizin en önemli farz ibadetlerinden birisi olan cuma namazını eda edebilmelerine yardımcı olalım. İş yerlerimizdeki mesai saatlerini, okullarımızdaki ders programlarını cuma namazının vaktine göre düzenleyelim" denilmişti.

Cuma hutbesinin bu kısmı Sözde gazeteci Fatih Ataylı’yı rahatsız etti.

Kendi adını taşıyan internet sitesinde yayımladığı yazıda Altaylı, "Bu daha önce bildiğim kadarıyla memurlar için yapıldı. Cuma namazları saatlerine göre mesai ayarlandı. Tabi buradaki sorun şu; bu saatler sürekli değişiyor. Belirli bir saat yok. O yüzden de buna göre mesai ayarlamak oldukça zor" diyerek

"Niyet orada başka. Biz bunları söyleyip, 'saati değişen namaza göre mesai mi olur' denilecek ve hak verilecek dolayısıyla ' o zaman şöyle yapalım; biz cuma gününü tatil ilan edelim, 'cuma tatil olsun'. Hedef o, çok açık. Öğrenciler filan bunların hepsi bahane.

Orada Diyanet İşleri Başkanı'nın ve onun gibi düşünen bir kısmının niyeti Türkiye'de tatil günü olarak pazar günü yerine cuma günü ilan etmek. Bunun arayışları bunun alt yapı hazırlıkları söz konusu. Bunlar girizgâh, bunlar altlık, bunlar hazırlama operasyonu." Diye yazdı.

Fatih Altaylı’ya köt haberi biz verelim…

Bunlar daha başlangıç…

Teker teker, azar azar hedeflerimize yürüyoruz.

Daha dur İstanbul’u Türkiye’nin başkenti yapacağız…

İstanbul’u da Başkent Yapacağız!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı