Kavak Merkez Cami Destek Bekliyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kavak Merkez Cami Destek Bekliyor
11.03.2021 06:41:39

 

Kavak Merkez Cami Destek Bekliyor

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, yapımı beş yıldır süren ve bittiğinde ilçenin en büyük ibadethanesi olacak cami inşaatı için hayırseverleri desteğe davet etti.

Samsun’un Kavak ilçesinde yapımı tam beş yıldır devam bin 200 kişilik Merkez Cami hayırseverlerin desteğini bekliyor. Cami Dernek Başkanı Erdoğan Yolaydın, “ Kavak ilçemize çok güzel bir eser kazandırıyoruz ama bitmesi için hayırseverlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

Dernek Başkanı Erdoğan Yolaydın, Kavak’ın 19 Mayıs Mahallesi’nde 650 metrekaresi kapalı 3 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ve içinde kuran kursları, şadırvan, konferans salonu, dinlenme alanları, kütüphane ve otopark gibi pek çok sosyal donatının yer alacağı Merkez Cami’nin tamamlandığında bir örnek teşkil edeceğini ve belirtti. Yolaydın, “ Camimizin yapımına beş yıl önce başladık. Bitmesi anlamında artık sona yaklaştık fakat inşaatı devam ettirmek için hayırseverlerimizin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Biz inşaatı bu aşamaya kadar getirdik fakat borçlarımızı ödeyebilmek ve mevcut çalışmaları devam ettirmek kendi imkânlarımızla mümkün değil. Bunun için halkımızın desteğine ihtiyacımız var.

Cami inşaatını gezerek Dernek Başkanından inşaat hakkında genel bir bilgi alan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’da hayırsever vatandaşlara yardım çağrısında bulundu. Sarıcaoğlu, Cami Dernek Başkanımız Sayın Erdoğan Yolaydın ve ekibi özverili çalışmalarıyla camii inşaatını buraya kadar getirebilmişler. Kendilerine emekleri için çok teşekkür ederiz. Ancak Camimizin bitmesi ve bu yaz ibadete açılması için hayırsever Kavaklıların desteğine ihtiyaç var. 1200 kişi kapasitesi ve sosyal donatıları ile bittiğinde büyük bir eser olacak olan bu güzel çalışmaya tüm hemşehrilerimizi destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

Samsun Kavak Kavak Merkez Cami Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu İbrahim Sarıcaoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER