Kürt annelerimiz gibi 5, 10, 15 doğurun!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kürt annelerimiz gibi 5, 10, 15 doğurun!
24.10.2022 13:21:59

 

Kürt annelerimiz gibi 5, 10, 15 doğurun!

Aslında bu yazının başlığı “Adam gibi vekil seçin, vekil!” olacaktı ama yazının son kısmında öyle bir cümle ağzımdan döküldü ki başlık yapmasaydım yazı eksik kalırdı.

Halkın içinde yaşayan, dertleriyle dertlenen, duygularını paylaşan, hayatın mutluluk katsayısını artıran vekil seçin.

Bu ülkede yargı, yürütme her geçen gün olgunlaşırken yasama organı her geçen gün yerle yeksan olup ayaklar altında dolaşıyor. Sebebine gelince vekil seçmiyoruz da ondan.Seçime üç ay kala adam “esselamualeyküm ben geldim, ben vekil aday adayıyım” diyenlere adaylık kapısı açık oldukça meclise vekil göndermemiz hayli zor. Neymiş efendim üç kuruş parası var. Yasamı organına seçilecek kimse bu düzeyde şartsız şurtsuz aday olabilirsa vay halimize, bir de siyasetçiler utanmadan “efendim biz vatandaşa değer veriyoruz” diyorlar. Sizi gidi defolu siyasetçiler! aslında siz mecliste adam gibi adam istemiyorsunuz, baksanıza meclis zenginler kulübü durumuna düşmüş. Bir vererek listeye girenler beş toplamak için çalışma ve çaba içindedirler. Milletin derdiyle dertlenen kim? Sonra da "vay efendim şuradan buradan oy alamıyoruz" diye sitem ediliyor.

Şu liste yöntemiyle seçilen vekil halkın vekilleri değil, onları ilk sıralara yerleştirenlerin vekilleridir. Ayrıca bir sonraki seçimde yine liste sıralamasına en son kim şekil verecekse yasama organında faaliyet gösterirken hep onun hesabını yapıyor, ona göre konuşuyor, önerge veriyor, oy kullanıyor, peki nerede kaldı milletvekilliği.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Kürt annelerimiz gibi 5 10 15 doğurun!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
nedim güner     2022-10-24 senmi verecen 5.10 cocgun masrafını
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri