Lastik Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Lastik Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
16.12.2020 09:01:28

 

Lastik Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle muhtemel yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıralım. Burada bahsettiğimiz ve bahsedeceğimiz lastik “dokuma lastik”. Araba lastiği değil. Bu açıklamayı yaptıktan sonra konumuza dönebiliriz.

Öncelikle muhtemel yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıralım. Burada bahsettiğimiz ve bahsedeceğimiz lastik “dokuma lastik”. Araba lastiği değil. Bu açıklamayı yaptıktan sonra konumuza dönebiliriz. Dar dokuma lastik, tekstil sektöründe birçok alanda yıllardır kullanılmakta olan, büyük öneme sahip bir üründür.

Dokuma lastikler ham madde olarak birçok üründen elde edilebilir. Bu tamamen üreticinin tercihine veya tüketicinin talepleri doğrultusunda belirlenir. Pamuk ve naylon dar dokuma lastik üretiminde en çok kullanılan ham maddelerdir. Fakat, polyesterden üretilen dokuma lastiklerin de epey alıcısı bulunmaktadır.

Sadece ham madde değil, dokuma lastik görünümü de kimi zaman müşteriler tarafından belirlenebilir. Bu yüzden, piyasada desenli lastik çeşitleri de bulmak mümkündür. Tekstil ve moda iç içe sektörler olduğundan dar dokuma desenli lastikler de zaman zaman rağbet görmektedir.

Firmalar toplu üretim yaptıkları gibi müşterilerin siparişlerine özel olarak da dokuma lastik üretmektedirler. Dar dokuma lastikler birçok renk, ebat ve desende karşımıza çıkmaktadır. Bunlar hazır satıldığı gibi o anki siparişe göre de üretilebilmektedir.

Müşteriler dar dokuma lastik satın alırken bazı hususlara dikkat etmek zorundadırlar. Aksi halde para verip aldıkları üründen gerekli faydayı sağlayamayabilirler. Dokuma lastik seçerken dikkat etmek gereken bazı önemli noktaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Verdiğiniz siparişi iyice not edin. Sipariş ettiğiniz dokuma lastik bizzat talep ettiğiniz malzemeden ve talep ettiğiniz ebatlarda olsun.
  • Dokuma lastik seçerken desenli lastik tercih ettiyseniz desenlerin boyalarına dikkat edin. Çabuk solan ve deseni bozulan bir boya olmasın.
  • Dar dokuma lastikler için esneklik önemli bir unsur. Lastik dilediğiniz esneklikte değilse veya esnekliğe ulaşsa bile çabuk gevşeme oluyorsa o dokuma lastiği satın almamanızda fayda var. Çabuk sünebilir ve dokuma lastik kullanacağınız ürünü mahvedebilir.
  • Dar dokuma lastik seçerken kaliteden asla ödün vermeyin. En iyi malzemeden en iyi şekilde üretilmiş dokuma lastikleri tercih edin. Uzun ömürlü olması sizin avantajınıza olacaktır.
  • Son olarak, araştırmanızı iyi yapın. Dar dokuma lastik ararken ilk rastladığınız yerden daha kaliteli ve daha uygun fiyatlı yerler bulmanız mümkün.
Lastik Seçimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER