MHP'den Deprem Şehitleri İçin Mevlit
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP'den Deprem Şehitleri İçin Mevlit
06.03.2023 17:06:17

 

MHP'den Deprem Şehitleri İçin Mevlit

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketi sonrası hayatını kaydedenler ve şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti düzenledi.

 
Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl ve İlçe Başkanlıkları AFAD koordinasyonunda yardım çalışmalarına başladı. Samsun’un dört bir yanından deprem bölgesine ayni ve nakdi yardım gönderen MHP Samsun İl Başkanlığı tarafından Samsun Büyük Cami’de hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okutuldu.
Tilavet programının sonunda konuşan Samsun İl Başkanı Osman KANDIRA, “deprem felaketinin bizlerden aldığı tüm kardeşlerimize Allahtan rahmet yakınlarına, baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak depremzede hemşerilerimizin her zaman yanındayız” dedi.
Şubat ayının Türk Milleti için hüzünlü bir ay olduğunu vurgulayan KANDIRA, “Şubat ayı ne yazık ki Türk Milleti için matem ayı haline geldi. 26 Şubat 1992 Azerbaycan’da Karabağ Hocalı Soykırımı ve 5 Şubat 1997 Doğu Türkistan’da Gulca Katliamına ek olarak 20 Şubat 2015’de Ege Üniversitesinde öğrenci iken şehit edilen Ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun acısı yüreklerimizde taze iken son olarak da deprem felaketinde vefat eden 45 bin kardeşimizin acısı eklendi. Bizlerde bu sebeple Atatürk ve şehitlerimiz başta olmak üzere Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar şehit olmuş ülkücü abilerimiz ve depremde hayatlarını kaybetmiş vatandaşlarımız için Kuran-ı Kerim okutup dualar ettik.” dedi. 
MHP'den Deprem Şehitleri İçin Mevlit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri