Mustafa Tatcı Hocamızı Tanımak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mustafa Tatcı Hocamızı Tanımak
30.06.2021 10:35:17

 

Mustafa Tatcı Hocamızı Tanımak

Yunus Emre ve Niyazi Mısrı Hazretlerinin hayatı ve eserleri ile tanınan Mustafa Tatcı hocamız son kırk yıllık çalışmaları hayatı gerek şahsiyeti ile verdiği mücadele takdire şayandır. Asrımıza ve insanımıza anadolunun bağrından çıkıp gelen Allah vergisi bir alperen gibidir. Hocamız Hz Harakani den Ahmet yeseviye, Mevlana, Arabi, Yunus Emre, Abdulkerim Ceyli ve Niyazi mısrı hz lerinden günümüze  kadar gelen zatların özet dili ve anlatımıdır. Ecdadın tozlu raflar arasında kaybolan anlayışı irfanı ve inancının günümüz insanına öz Türkçe ile herkesin kolayca yeniden anlayacağı dil ve mana haline getiren kuşağımıza aktaran ve antaran derin bir bilgiye sahib.

 

Son bir sene içinde tesadüfen tanıma ve dinleme fırsatı bulduğum Mustafa Tatcı hocamızı birçok sanal sohbetlerinde bulundum. Hayretler içinde kaldım. Hocamızı tanıdıkça beni ısrarla kendine çeken görünmez bir his yakamı bırakmadı hala daha bırakmıyor. Acizane mutlaka tanınması bilgisinden istifade edilmesi eserlerinin okunması gerekiyor diye düşünüyorum.. Özellikle bir Samsunlu olarak hocamızı büyükşehir belediye başkanlığı tarafından samsuna  daved edilmesi konferans talebimi iletiyorum..

 

Mustafa Tatcı hocamız  tanınması ve bilinmesi anlaşılması birikimlerinden istifa edilmesi gereken gizli bir hazine gibi. Ortada ancak gözler onu henüz görmüyor. Müthiş birikimi ile engin bir bakış ve görüşe  sahib olan hocamızı mutlaka ve mutlaka genc kuşağa, fikirlerini ,eserlerini uslubunu ve mesajını iletmek tanıtmak gerekiyor.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER