Okulda Spor Şenliği Projesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Okulda Spor Şenliği Projesi
18.06.2021 11:33:46

 

Okulda Spor Şenliği Projesi

"Okulda Spor Şenliği" projesi taşımalı eğitim merkezli köy okullarımızda yoğun bir şekilde devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Okul Sporları birimince hazırlanarak köy okullarında uygulanmak üzere hayata geçirilen "Okulda Spor Şenliği" ile şuana kadar 800’e yakın öğrenciye ulaşıldı.

 

Son bir yıldır pandemi süreciyle okulların kapalı kalarak uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle ilçelerimizdeki köy okulları ve taşımalı eğitim merkezlerindeki öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine uygulanan proje kapsamında, okul sporları ekibimiz Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık, Tekkeköy, Canik, İlkadım, Atakum ve Vezirköprü ilçelerindeki ilkokul ve ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

 

Öğrencilerin spor bilinci, kültürü ve farkındalığı oluşturmak, eğlendirmek, oyun ile eğitim yapmayı, sosyalleşmeyi sağlamak, bireysel etkinlikler yapabilme ve kişisel yeteneklerin farkına varabilmeleri için Salıpazarı Konakören okul bahçesinde kurulan istasyonlarda uzman ekipler kontrolünde sportif ve eğitsel oyunlar oynayarak eğlendiler.

Yapılan yarışmalar ve oyunlarda minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye giren öğrencilere spor malzemeleri ve madalya hediye edildi.

 

Sekiz farklı eğitsel oyun ile 52 okulda toplam 5.200 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okulda Spor Şenliği Okul Sporları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER