Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi dersine giren Prof. Dr. İsrafil Balcı Peygamberimize ve Kur’an-I Kerime Hakaret Mi Ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi dersine giren Prof. Dr. İsrafil Balcı  Peygamberimize ve Kur’an-I Kerime Hakaret Mi Ediyor!
08.08.2022 18:48:34

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi dersine giren Prof. Dr. İsrafil Balcı Peygamberimize ve Kur’an-I Kerime Hakaret Mi Ediyor!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı, İlahiyat Fakültesi’nde İslam Tarihi dersine giren Prof. Dr. İsrafil Balcı, öğrencisinden şikayetçi oldu.

 

 

Balcı’nın öğrencisinden şikayetçi olmasının gerekçeleri ise, kendisine sosyal medya hesabından Çakma, Dandik… profesör demiş olmasıyla birlikte dersi sabote etmesi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı, İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İsrafil Balcı’nın şikayeçi olduğu 69 yaşındaki İlahiyat öğrencisi Hasan Hüseyin Akın’savunma istedi.

Akın savunmasında;

“Çakma Prof,dandik Prof vs gibi kullanmış olduğum ifadeler şu anda ki cari hukuk ve mevzuata göre değil müntesibi olduğum islam dininin ölçülerine göre olup bunları kullanmamda hakaret söz konusu değildir” diyerek kendini savundu.

PEYGAMBERE VE KUR’AN-I KERİME HAKARET EDİYOR

“Derste ve videolarla mensubu olduğum dinin önderi olan Peygamber Efendimiz, Kuran-ı Kerim’e ve her türlü mukaddes değerlerimize yapmış olduğu kışkırtıcı ve tahrik edici saldırılara karşı kendisini müdafaa ettiğini söyleyen 69 yaşındaki Akın’ın savunması şu şekilde;

“ İsrafil BALCI nın youtube hesabından yapmış olduğu kışkırtıcı tahrik edici ve milleti kin ve düşmanlığa tahrik eden ve hiçbir delile dayanmadan söylemiş olduğu video başlıklarından bazıları şunlardır:

-Hz Muhammed’in ilk aşkı ve gerçekleşmeyen evlilik

-Hz Hasan Kadın düşkünü müydü iktidarı sattı mı?

-Esir Kadınların cinselliğinden yararlanan Sahabeler

-Hz.Ömer’in Alinin kızıyla evliliği ve yüz kızartıcı iddialar

-Hz Hasanın 70 ten fazla evlilik yapması ve çok evlilik

Derste söyledikleri kışkırtıcı ve hakaret içeren ifadeler:

-Hz Muhammed Hz Safiye ile güzelliği için evlendi diyerek zımnen peygamber efendimizi şehvet düşkünü olarak göstermektedir

-Kuran Mekke döneminde kayda geçmedi,Hz Peygamber hafız değildir

Ayrıca Peygamberimiz hakkında şahsi twetter hesabından atmış olduğu twet ile de Peygamber efendimize iftira atarak kadın düşkünü gibi göstermekte ve birileri hadisleri kutsal saydığı için kutsallarından cevap veriyorum diyerek hadisleri kabul etmemekte Müslümanların arsız,hırsız,ilkesiz,yüzsüz,iki yüzlü ve ahlaksız diye niteleyerek bu söylemler ile Müslümanlar ile ve Müslümanların dini ve kutsi değerleriyle dalga geçerek iftira atarak tahrik etmektedir.Bu görüşlere sahip olan bir kişi islami ölçülere göre gerçek profesör olamaz. Çakma profesör ve buna benzer söylemiş olduklarım bu sebeptendir. Bunun müsebbibide İsrafil BALCI dır.

2-Beni dersleri sabote ettiğimi söylemektedir. Bu durumu kabul etmiyorum kendisini bu konuda ispata davet ediyorum.

3-Benim öğrencileri örgütlediğimi iddia etmektedir. Bu yalan ve iftiradır ispata davet ediyorum. İspat edemez ise müfteridir.

4-Atatürk’e hakaret ettiğimi söylemektedir. Videolarımın hiçbir yerinde Atatürk’ün ismi dahi geçmemektedir ayrıca cumhuriyeti ve devletin kurumlarını aşağıladığımı söylemektedir bu da yalan ve iftiradır. Kendisini ispata davet ediyorum. İspat edemez ise müfteridir. Benim yapmış olduğum tenkitler İsrafil BALCI’nın da savunduğu cumhuriyet halk partisinin organlarına ve zihniyetinedir.

5-Video ve twettlerinde de görüldüğü üzere;

Peygamber Efendimize yaptığı hakaret ve iftiralar

Müslümanların kutsal olarak kabul ettiği Hadislerin kutsal olmadığını söyleyerek alay etmesi

Halife ve sahabelere hakaret etmesi

Tüm Müslümnlara ahlaksız,hırsız gibi bir sürü ithamda bulunarak ve derste söyledikleri ile kendisi disiplin suçu işlemiştir.Bir muhakkik tayin edilerek hakkında işlem yapılmasını istiyorum.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi dersine giren Prof. Dr. İsrafil Balcı Peygamberimize ve Kur’an-I Kerime Hakaret Mi Ediyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet     0000-00-00 Adam o yaşta üniversite okuyo saygı göstermek lazım. Kimse peygamberimiz sav ve ashabı hakkında hakaret edici söyleyemez adı prof olsa da
hadi     0000-00-00 Lafa bak "müntesibi olduğu dine göre çakma profesör" demiş. Iyi o zaman müntesibi olduğu şeylere göre istedigine hakaret etsin suç sayılmasın. O 69 yaşındaki herif kimse kaldırın atın okuldan. Ne işi var o yaştaki adamın üniversitede. Orası üniversite babanın köyü değil. Hocalarda köyünün muhtarı değil. Haddinizi bileceksiniz.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri