PaxGold Nedir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
PaxGold Nedir?
03.02.2023 15:18:44

 

PaxGold Nedir?

Pax Gold (PAXG) fiziksel altın tarafından desteklenen bir dijital varlıktır. Bu nedenle her bir PAXG coini, bir 400 oz London Good Delivery altın barının bir troy ons (t oz) sahipliğini temsil eder. Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiştir ve bu sayede sahiplik ve token transferi için hızlı ve güvenli olur. New York'da kayıtlı bir güven şirketi olan Paxos Trust Company, PAXG tokenlerini destekleyen fiziksel altını profesyonel bir kasada saklar ve halkın rezervdeki altın miktarını doğrulamasına izin verilerek şeffaflık sağlar.

Her bir PAXG tokeninin değeri doğrudan altının mevcut piyasa fiyatına bağlıdır, bu nedenle PAXG'nin fiyatı altının fiyatına göre dalgalanır.

 

PaxGold Sistemi Nasıl Çalışır?

PAX Gold (PAXG) sistemi, gerçek dünya altının dijital ortamda ifade edilmesini sağlar. Bu sistemde, gerçek dünya altını Londra Good Delivery standartlarına uygun olarak depolanmaktadır. Depolama işlemi, profesyonel kasa hizmetleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sistemde, gerçek dünya altının miktarına eşit olarak PAXG tokenları oluşturulur. Bu tokenlar, Ethereum blockchain üzerinde işlem görmektedir. Bu sayede, tokenların güvenliği ve doğruluğu Ethereum blockchain teknolojisi tarafından sağlanmaktadır. Her PAXG token gerçek altının 1 ons'unun sahipliğini ifade eder.

Kullanıcılar PAXG tokenlarını satın alabilir, saklayabilir veya kripto para borsalarında alıp satabilirler. PAXG tokenlarının sahipliği gerçek dünya altının sahipliği demektir. Bu sayede, gerçek dünya altının sahipliği dijital ortamda hızlı, güvenli ve şeffaf bir şekilde transfer edilebilir. Sistem düzenli olarak altın rezervleri denetlenmektedir, böylece sistemdeki altın rezervleri tamamen gerçek dünya altının miktarına denk olması sağlanır.

 

PaxGold’un Avantajları Nelerdir?

PAXGold (PAXG) için ek avantajlar şunlar olabilir:

  1. Emtia olarak değerli: Altın, yıllardan beri emtia olarak değerli olarak kabul edilir. Bu, PAXGold'un değerinin zaman içinde artabileceği anlamına gelir.
  2. Kıymetli metaller yatırımı: Altın, yatırımcılar için popüler bir kıymetli metaller yatırımıdır. PAXGold, gerçek altın yatırımının avantajlarını sunarken, aynı zamanda dijital ortamda işlem yapmanın kolaylığını sağlar.
  3. Düşük maliyetli: PAXGold, dijital olarak işlem yaparken, gerçek altının muhafaza, nakliye ve sigorta maliyetleri gibi maliyetleri azaltır.
  4. Anlık işlem yapabilme: PAXGold, blockchain teknolojisi sayesinde anlık işlem yapabilme imkanı sağlar. Bu, gerçek altın yatırımlarına göre daha hızlı ve kolaydır.
  5. Düşük çalışma maliyeti: PAXGold, blockchain teknolojisi sayesinde düşük çalışma maliyeti gerektirir. Bu, yatırımcılar için daha uygun maliyetli bir yatırım seçeneği olarak kabul edilir.
  6. Kontrol: PAXGold, kullanıcıların kendi dijital varlıklarını kontrol etmelerine olanak tanır. Bu, gerçek altın yatırımlarına göre daha esnek bir yatırım seçeneği olarak kabul edilir.

 

PAXGold Madenciliği Nasıl Yapılır?

PAXGold madenciliği, madenciler tarafından belirli bir algoritma kullanarak işlemlerin onaylanması ve blokların zincirleme eklenmesi işlemidir. Bu işlem, madencilerin özel donanımlar ve madencilik yazılımı kullanmasını gerektirir. Madencilik işlemi, madencilerin işlem gücünü birlikte kullanmasını sağlamak için madencilik havuzlarına katılmasını da içerebilir. Madencilik havuzlarına katılmak için havuzun web sitesine kaydolmanız ve madencilik yazılımınızı havuzun sunucularına bağlamanız gerekir.

 

 

PaxGold Nedir?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri