Samsun Büyükşehir Belediyesi Emekli Olmayanı Sürgüne Gönderiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediyesi Emekli Olmayanı Sürgüne Gönderiyor!
14.01.2022 16:31:13

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Emekli Olmayanı Sürgüne Gönderiyor!

Samsun Kadifekale mahalle muhtarı Güven Akan, Samsun Büyükşehir Belediyesinde güvenlik personeliyken 53 yaşında emekli olması istendi.

 

Kadefe Kale Muhtar Güven Akan  emekliliği kabul etmeyince Ladik İlçesi'ne görevlendirdi.

Geçtiğimiz gün Kavak muhtarlarıyla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Samsun Kadifekale Mahallesi Muhtarı Güven Akan'ın, mahallesinden yerel seçimlerde AK Parti’ye yüzde 83 oy kazanılmasına rağmen Ladik’e sürgüne gönderilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Samsun Büyükşehir belediye Başkanı Mustafa Demir, herkesin sevip saydığı, milliyetçi-mufazakar kimliğiyle tanınan ve 17 yıldır rakipsiz  Kadifekale Muhtarlığı'nı kazanan, aynı zamanda da Uluslararası Boks Hakemi olan 53 yaşındaki Güven Akan'ı emekli olmasını istediği kişiler listesine aldı.

Yerel seçimlerde AK Parti'ye mahallesinde yüzde 83 oy kazandıran muhtar Güven Akan, yaşının genç olduğunu öne sürerek, bu teklifi kabul etmediği öğrenildi.

Bu arada mahallesinde AK Parti için gecesini gündüzüne katan Kadifekale Mahallesi Muhtarı Güven Akan'ı AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından adeta cezalandırılarak, Ladik'te görevlendirdi.

Öte yandan bir başka iddiaya göre ise Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde bir personel Müdürü emekliliğe ikna edilebilmek için oğlu zabıta olarak işe alınmıştı.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Emekli Olmayanı Sürgüne Gönderiyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serkan     0000-00-00 Personel müdürü dediğiniz.kiside Gülhanım.kodalakdir.anlasmayla emekli olan kişidir.emekli.ol.oglunu memur yapalım diyenlerdir
Serkan     0000-00-00 Evet akasyam.haber Recep bey sizlere güveniyoruz.evet.muhtar beyin söylediği herşey doğrudur ve geldiği günden beri partili ayirmaksisin sağdan sola sürüyor.ve özellikle bunu genel sekreter yardımcısı Şenol bey denilen kişiyle.ama samsun buna bir gün cevap verir ancak aile gevindiren insanların sesinede sizlerin kulak vermesini bekleriz her zaman çünkü sizlere güveniyoruz.saygilar
İhsan     0000-00-00 Koskoca Samsun Bşb uluslararası düzeyde spor müsabakası yöneten, iktidar partisine Türkiye çapında yüzdesi olan ulaşılmaz bir oranla çalışan 17 yıldır rakipsiz Muhtarlık görevini yürüten insanın emekliliğine ihtiyacı mı varmış!!! Pes doğrusu. Bunun mazereti ne olursa olsun halkın nezdinde kabulü olmaz...
GALERİLER