Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’tan özür diliyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’tan özür diliyoruz!
01.04.2022 12:10:33

 

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’tan özür diliyoruz!

Bundan yaklaşık bir sene evvel, ‘Affınızı isteme zamanı geldi Müdür Bey!’ diye bir başlık atarak, Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’un görevi bırakmasını istemiştik.

Bugün geldiğimiz aşamada görüyoruz ki biz hata yapmışız…

Demiştik ki müdür bey sorumlusu olduğu hastanelere güvenmiyor mu? Geçen yıl Şubat ayında Koronavirüs’e yakalandıktan sonra, tedavisine Ankara’da devam etmek  üzere özel ambulans uçakla Ankara giden Muhammet Ali Oruç’un ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmış oldu.

Gerçektaraf.com haber sitesinin yaklaşık 10 gündür yoğun bakımla ilgili yayınladığı haber serisini okuduktan sonra Sağlık Müdürü’nün Samsun’da tedavi olmak yerine özel ambülans uçak ile Ankara’ya taşınmasında ne kadar haklı olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyor ve kendisinden özür diliyoruz.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde yatan hastaların perişan hallerinin resimlerini görseydiniz Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’a hak verir, eğer Koronavirüs’e yakalandıktan sonra, tedavisine Ankara’da devam etmek  üzere özel ambulans uçakla Ankara’ya gitmesini eleştirmişseniz siz de özür dilerdiniz.

Haksız olduğu bir taraf var, hem özel ambülans uçakla Ankara’ya giderken ve hem de yoğun bakım skandallarında hastanelerin bu hale gelmesinde sağlık müdürü olarak sorumluluğun kendisinde olduğunun farkında değilmiş gibi davranıyor.

Yaptığı tek iyi bir şey, Halk Eğitim ile ortak bir program düzenleyerek, sağlık çalışanlarına yabancı dil kursu verdirmek.

Doçentlik sınavında yabancı dilden takılan sağlık çalışanlarının önünü aşmak için iyi bir çözümmüş gibi geldi bize de...

Bir de şu var ki, Samsun İl Sağlık Müdürü’nü o makama oturtanlar ve hala o makamda tutanlar Samsun sağlığının gelmiş olduğu bu noktadan memnunlar mı?

Mesele artık sadece bu aşamaya geldi.

Eğer memnunlarsa artık diyecek bir şeyimiz tek bir sözümüz yoktur.

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’tan özür diliyoruz!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Teknik     0000-00-00 Çok ağır ironi yapmışsınız, hiç acımamışsınız
SamsnluSaglik     0000-00-00 Getirenler gayet memnun gönderdikleri hastalar el üstü tutuluyor .Arkasında oldukları sağlıkçılar her makama geliyor.Pandemi döneminde ve sonrasında kaç hastane gezilmis , çalışanın derdiyle ilgilenilmis mi bakmak lazım. Vatandaş sistemin islememesinden şikayetçi sebep çalışan eziliyor kardesim
Mesut     0000-00-00 Saadet partili Demircan eseriyle gurur duyuyor
Vatan DAŞ     2022-04-01 Güzel giydirmişsiniz. Laboratuvar ve röntgen önlerindeki kuyrukları da haber yapabilirsiniz. Hastanelerin kalite birimleri olmasına rağmen kalitenin gün geçtikçe niye düştüğünü de haber yapabilirsiniz.
GALERİLER