Samsun Sağlık İl Müdürü Tatilini Uzattı, Ankara’da Kulis Yapıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Sağlık İl Müdürü Tatilini Uzattı, Ankara’da Kulis Yapıyor!
20.07.2022 15:06:46

 

Samsun Sağlık İl Müdürü Tatilini Uzattı, Ankara’da Kulis Yapıyor!

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç 9 günlük bayram talini 7 gün daha uzatarak toplam 16 gün tatil yapıyor.

 

Bayram öncesi Samsun’da sağlık sistemi çökmüşken ve Covid 19 salgını yeniden pik yapıyorken Samsun Sağlık İl Müdürü’nün dalga geçer gibi tatilini uzatarak görevden alınmasını engelleyebilmek için Ankara’da kulis çalışmaları yapması pes dedirtti.

Samsun’da hastaneler yedi günlük sistem tıkanıklığı sebebiyle yedi günde yaklaşık 30 Milyon TL kamu zararı oluşmuştu.

Samsun’da sağlık dışında her işi yapan Sağlık İl Müdürü Yeşilay Derneği, SAMÜ Öğretim üyeliliğine, Samsun Üniversitesi’nin Dahili Tıp Bilimleri bölümüne aile hekimliği kadrosu için açtığı başvuru şartında “Palyatif bakım ve COVID-19 aşıları konularında SCI kapsamındaki dergilerde çalışmalar yapmış olmak” ifadesi dikkat çekmiş, şartların kişiye özel olduğu ve aranan özellikler birebir Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç’un adı geçmişti.

Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç aynı zamanda Yeşilay Derneği Samsun Şube Başkanı.

Tatilini uzatarak görevden alınma ihtimaline karşı Ankara’da kulis çalışmaları yapan Samsun Sağlık İl Müdürü’nün Ak Parti Samsun İl teşkilatıyla da arasının iyi olmadığı biliniyordu.

Bu durum da “AK Parti Teşkilatı Sağlık İl Müdürünü görevden alamazsa artık kendini feshettin” yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Samsun Sağlık İl Müdürü Tatilini Uzattı Ankara’da Kulis Yapıyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MESUT AHMET ŞABAN vs. vs     2022-07-21 Herkes Müdür ve E.Ö den bahsediyor. Bu adamlar her şeyi tek başlarınamı yapıyorlar. Birlikte çalıştıkları makam ve ünvan verdikleri herkes en az onlar kadar bu başarısızlığın bu kibir ve egonun oluşmasında büyük katkı sahibi.
Ak Zuhur     0000-00-00 Parti devletimiyiz biz. Neymiş akp il teşkilatı görevden aldıramazsa imiş. Cümleye bak. Yazık ülkeye!
Sabri     0000-00-00 Akparti il başkanı vekil olmak için hiçbirseye karışmıyor.demircan saadet partisinden aday olacağı için vatandaş umurunda değil.Olan yine Akparti'ye,Cumhurbaşkanımıza oluyor.Vatandaşa oluyor."önce millet,önce ülke" yerine "önce koltuk,önce hemsehrilerim" diyen müdür ve yanında taşıdığı e.ö bu şehirde oldukça sağlık yüzünden Akparti çok oy kaybedecek
Sky     0000-00-00 Samsun'da Ak Parti teşkilatı diye bir teşkilat mı var?? Samsunda bir A.D var bir de F. K var ki akıllara ziyan. 20 yıldır Samsun'u ne hale getirdi. Müdür dahil E. Ö ye ve M. İ ye kimse dokunamaz. Bu adamlar partiler üstü. Yarın iyi parti iktidar olur. Bu adamlarda yine muktedir olur.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri